O postoji k vládě rozhodnou véčkaři na setkání vrcholných orgánů strany 6. srpna. VV disponují v dvousetčlenné sněmovně 11 hlasy. Na zámek v Lánech po návštěvě Klasnové zamířil premiér Jiří Rusnok.

"Dostavba Temelína by pro daňové poplatníky mohla mít podobné dopady jako fotovoltaika," řekla po setkání novinářům Klasnová. Šéfka poslanců VV zopakovala, že úřednická vláda by měla přispět ke zklidnění politické situace a nepouštět se do schvalování problémových velkých zakázek.

Přátelská atmosféra

"Jsme rádi, že Rusnokova vláda nebrání vyšetřování politických kauz. Kdyby zůstal Nečasův kabinet, respektive nějaká jeho obměna u moci, dávno by byl odstraněn státní zástupce Ivo Ištvan i šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a vše zameteno pod koberec," řekla Klasnová.

Uvedla, že s prezidentem ve "velmi přátelské atmosféře" dále například hovořila o definitivním zrušení programu sKaret, nápravě postavení těžce zdravotně postižených osob a o odstranění "škod" napáchaných bývalým ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) na ministerstvu sociálních věcí. Řeč byla také o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Setkáním s Klasnovou zahájil prezident Zeman kolečko rozhovorů se zástupci parlamentních stran o jejich možné podpoře úřednické vlády premiéra Rusnoka.