Stíhaný poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath, který je od loňského května ve vazbě kvůli podezření z korupce, loni dostal mimo jiné autorský honorář 700 tisíc korun. Od Středočeského kraje navíc dostal odměnu přes 484 tisíc korun.
Vyplývá to z jeho majetkového přiznání za loňský rok, které do sněmovny doručil i Roman Pekárek. Ten už byl za přijetí úplatku odsouzen a pobývá ve vězení. Pekárek od nástupu do poslanecké funkce loni v listopadu získal jako jediný vedlejší příjem mzdu od firmy, kterou spoluvlastní.
Rath loni získal také 150 tisíc korun z pronájmu. Uvedl, že působil jako lékař v pražské firmě Polymedica Chodov a jako společník ve firmě 4R, kde jsou dalšími společníky mimo jiné jeho otec Ratmír a jeho bratr Michal.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.