V pokračování rozhovoru pro Hospodářské noviny státní zástupce Ivo Ištvan, který má na starosti kauzu nejbližší spolupracovnice expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, opatrně vysvětluje, proč ještě nebyli obviněni lobbisté Ivo Rittig a Roman Janoušek, kteří jsou podezřelí z parazitování na veřejných zakázkách.

Na otázky spojené s odpovědností dnes již bývalé vlády odpovídat nechce vůbec.

"My nesmíme ani naznačovat. Ale věřte, že naše počínání je odůvodněné a veškerý náš postup můžeme komukoli doložit," říká žalobce z olomouckého státního zastupitelství.

Kdy budete vědět, jestli obviníte také "politické podnikatele" Janouška a Rittiga?

To nedokážu říct.

Padla vláda, jsou zatčeni poslanci, kteří dostali trafiky, a Janoušek se směje na Jadranu a Rittig v Monaku. Máte k tomu nějaký komentář?

Teď moc nechápu, jaký bych k tomu měl mít komentář. Nevím, jestli nezaměňujeme příčinu s následkem. Státní zastupitelství musí konat, pokud zjistí nějaké informace. Nic víc. A jestli se někdo směje nebo nesměje na Jadranu... Já jsem tady vysvětlil, že pečlivě vyhodnocujeme všechny úkony a konáme, když existuje podezření z trestného činu. Jestli se někdo ptá, proč není obviněný ten nebo onen, tak to mi připomíná doby, kdy pracovní kolektivy žádaly, aby byl někdo odsouzen. Ta doba je snad už proboha pryč.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se