Starosta Kyjova František Lukl je ve svém městě populární. Komunální volby v letech 2006 a 2010 vyhrála jím vedená kandidátka zcela přesvědčivě.

"Snažím se debatovat s Kyjováky o jejich potřebách a v mezích reálného tyto jejich tužby naplnit. Ne vždy se to povede. Také se nesnažit zakrývat své chyby a přiznat problém. Přístup chlapa se zdravým rozumem," vysvětlil v on-line rozhovoru na IHNED.cz, čemu přičítá svou úspěšnost.

Pochválil se, že se podařilo snížit na nulu zadlužení Kyjova. A na dotaz, zda to bylo z dotací za solární elektrárny, opáčil, že solární panely na polích považuje za negativum jak ekonomické, tak krajinné.

Nyní se pětatřicetiletý místopředseda Svazu měst a obcí stane ministrem pro místní rozvoj v nemilované úřednické vládě. A ze svých kolegů ještě nikoho osobně nezná.

"Musím říct, že na mě svou přirozeností a přitom erudicí a politickou zkušeností velmi zapůsobil Jiří Rusnok. Mám rád normální lidi, kteří nedávají na odiv své přednosti," řekl o něm.

Proč si ho ale Rusnok vybral, netuší, a odhaduje, že to bylo na doporučení. "Jistě dostal doporučení právě od někoho z exekutivy či svazu," soudí Lukl, který je místopředsedou svazu od roku 2011.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.