Sněmovna ve středu podpořila návrh zákona o státním zastupitelství, který kromě jiného ruší vrchní státní zastupitelství a zřizuje specializovaný protikorupční útvar. Předloha, která míří do ústavně-právního výboru, počítá i s tím, že nejvyššího státního zástupce bude jmenovat prezident na návrh vlády. Poslanci už ohlásili, že budou chtít normu upravit.
Cílem předlohy je podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) zefektivnění činnosti soustavy státních zastupitelství, její vyšší nezávislost a boj proti korupci. Blažek změny normy připustil. Uvedl, že vše ve vládním návrhu nemusí být dogma.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







