Sněmovna ve středu podpořila návrh zákona o státním zastupitelství, který kromě jiného ruší vrchní státní zastupitelství a zřizuje specializovaný protikorupční útvar. Předloha, která míří do ústavně-právního výboru, počítá i s tím, že nejvyššího státního zástupce bude jmenovat prezident na návrh vlády. Poslanci už ohlásili, že budou chtít normu upravit.

Cílem předlohy je podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) zefektivnění činnosti soustavy státních zastupitelství, její vyšší nezávislost a boj proti korupci. Blažek změny normy připustil. Uvedl, že vše ve vládním návrhu nemusí být dogma.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se