Ačkoli česká armáda již začala v Afghánistánu pozvolna balit, poslední rok před svým stažením bude mít krušný. Ministerstvo obrany plánuje vyslat 150 vojáků na ochranu spojenecké základny Bagram, jejíž součástí je strategické zásobovací letiště. „Severoatlantická aliance nás požádala o poskytnutí jednotky na ochranu této základny. Nabídneme proto vyslání strážní roty,“ řekl serveru IHNED ministr obrany Vlastimil Picek.
Plán na vyslání jednotky je součástí plánu na další působení armády v Afghánistánu, který bude ve středu projednávat vláda. Vojáci mají začít letiště hlídat v říjnu a zůstat by měli po dobu jednoho roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











