Pražský městský soud v pátek osvobodil Tomáše Půtu a Františka Hajna, kteří měli podle obžaloby na svědomí přepadení vozu bezpečnostní agentury G4S na pražské Evropské třídě a uloupení 154 milionů korun.

Jenže podle soudce se neprokázalo, že by takzvanou loupež století spáchali právě oni. Soud tak zásadně změnil své loňské rozhodnutí, kterým uložil Půtovi 12 a Hajnovi deset let vězení. Páteční rozsudek zatím není pravomocný.

Podle obžaloby Hajn v září 2002 s nejméně dvěma dalšími lidmi přepadl v přestrojení za policisty pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury. Posádku auta lupiči přinutili pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny, aby vůz otevřela a přemístila se do jeho zadní části. Pachatelé pak s autem odjeli k nádrži Jiviny, kde údajně Hajn, Půta a další lidé vzali z auta peníze, které policie už nikdy nenašla.

Hajn byl původně souzen v nepřítomnosti jako uprchlý. Pražský městský soud mu loni uložil desetiletý a Půtovi dvanáctiletý trest. Policie však Hajna následně vypátrala v Dominikánské republice a eskortovala jej do české vazby. Odvolací soud proto nařídil věc projednat znovu v jeho přítomnosti.

Zbývá vám ještě 20 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se