Vedení pražské sociální demokracie, které jedná s TOP 09 o účasti strany v koalici na pražském magistrátě, navrhuje přeregistraci členů ČSSD na Praze 2. Návrhem se bude počátkem června zabývat vedení strany.
Členem dotčené organizace je i bývalý místopředseda strany a senátor Jiří Dienstbier. Právě jemu mohou chtít lidé z vedení za kritiku vlivných postav magistrátní politiky znepříjemnit život.
Jedním z nich je i člen širšího vedení a velký Dienstbierův odpůrce Miroslav Poche. Dienstbier často kritizuje i bývalého šéfa pražské ČSSD Petra Hulinského a současného místopředsedu Karla Březinu.
"Bude to jen spekulace, ale asi to nějak souvisí. Říkám, že takoví lidé by měli odejít, a ne vyjednávat o koalici. Měli jsme tam určité zmatky, rozhodně ale ne černé duše, jako tomu bylo jinde. Nevidím pro to důvod," řekl IHNED.cz Dienstbier.
Předsedkyně výboru na Praze 2 Michaela Marksová Tominová spojitost považuje za zřejmou. "Proti přeregistraci nic nemám, ale ať ji udělají u všech (místních organizací), kde jsou problémy, ne jen u těch, které stojí v opozici proti vedení Prahy. V Praze 2 pro to žádné vážné důvody nejsou," reagovala na návrh.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.