Během svých prvních sto dní ve funkci použil Miloš Zeman ve svých veřejných projevech hned 40krát slovo "prezident". Je to jeho vůbec nejpoužívanější slovo, pokud vynecháme spojky nebo ukazovací zájmena.

A hned na druhém místě je slovo "český". Mezi zhruba devíti tisíci zaznamenanými slovy se objevilo 37krát. Následuje "vláda" (22), "republika" (21), "strana" (20), "politik" (19). Třeba slovo "demokracie" se v seznamu objevuje až v druhé polovině, Zeman ho použil jen sedmkrát.

Jak vypadá vše, co prezident pronesl od své inaugurace 8. března? Podívejte se do vizualizace nástroje Wordle. Nalili jsme do něj všechna prezidentova slova, která od té doby zaznamenala celostátní média a také všechny jeho veřejné projevy.

Nechybí inaugurační projev, k vládě kritický projev při návštěvě sněmovny, záznamy tiskových konferencí při zahraničních cestách po Slovensku a Rakousku, vzpomínka na zesnulého ekonoma Valtra Komárka ani projev prezidenta Zemana, který pronesl v sobotu 25. května při slavnostním otevírání studánek u obce Tři studně.

Pokud jde o obsah, Zeman zatím hlavně několikrát zkritizoval vládu, dohadoval se s ministrem zahraničí a předsedou vládní TOP 09 Karlem Schwarzenbergem o jmenování Livie Klausové velvyslankyní na Slovensku, navrhl zakázat sporty, které on sám považuje za nebezpečné a (ne)vysvětloval, proč nechce jmenovat historika Martina C. Putnu profesorem. Podívejte se na obraz slov Miloše Zemana.

 

100 dní Miloše Zemana

100 dní Miloše Zemana jeho vlastními slovy

Wordle: Miloš Zeman a jeho 100 dní

Pozn: Čím větší slova v obrázku jsou, tím častější je jejich výskyt. Z celého seznamu jsme vyškrtli naprostou většinu spojek, zájmen, oslovení a citoslovcí.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se