Ředitelem bezpečnostního odboru prezidentské kanceláře se stal bývalý náměstek ministra obrany Jan Fulík. Do funkce ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

Podle médií stál Fulík v pozadí kontroverzního nákupu dopravních letadel CASA pro armádu, nebo prosazoval později zrušený miliardový projekt výstavby nových pavilonů v Ústřední vojenské nemocnici.

"Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval s účinností od 1. května 2013 Jana Fulíka do funkce ředitele bezpečnostního odboru Kanceláře prezidenta republiky," uvedla mluvčí Hradu Hana Burianová.

Fulík býval náměstkem ministra obrany Martina Bartáka. Na obraně skončil před dvěma lety, když se do vedení úřadu dostal tehdejší ministr Alexandr Vondra (ODS). Právě Barták je kritizován za nákup dopravních letadel CASA. Kontrakt byl podepsán den před jeho nástupem z pozice náměstka do ministerské funkce.

Za dohodou s EADS a Španělskem podle některých médií údajně stál Bartákův poradce Fulík. Nákup je zpochybňovaný kvůli ceně i vhodnosti pro české vojsko. Kvůli systému pasivní ochrany stroje navíc stále nemají vojskové zkoušky.

Kvůli nákupu letadel CASA je stíhána poslankyně a bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09). Je přesvědčena o tom, že se trestného činu nedopustila.