Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem představila ve čtvrtek nominace na vítěze v soutěži Novinářská cena 2012.

V kategorii online žurnalistiky: „Cena Googlu za inovativní profesionální on-line žurnalistiku“, je mezi nominovanými projekt datové žurnalistiky serveru IHNED.cz.

"Porota oceňuje odvahu pustit se do dlouhodobého a rozsáhlého projektu datové žurnalistiky, pomocí kterého se podařilo odhalit důležité společenské kauzy. Jedná se o profesionální a v České republice dosud málo využívané propojování informací z veřejných zdrojů při aktivním využití práva na informace," napsali pořadatelé soutěže.

"Dat, která se na nás valí ze všech stran, bude čím dál více a každá redakce bude potřebovat datové žurnalisty. Ne kvůli tomu, aby vytvářeli impozantní vizualizace, ale proto, aby dalším novinářům pomáhali se v datech vyznat. Rozhodli jsme se podchytit datovou žurnalistiku včas a vychovat si pro ni odborníky. Jsme rádi, že výsledky práce datového týmu zaujaly nejen čtenáře, ale také odbornou porotu," komentovala nominace šéfredaktorka IHNED.cz a zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Lucie Tvarůžková.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se