Náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný, který je odpovědný za centrální registr vozidel, končí. Na funkci rezignuje ke konci února. Drobný to v pondělí sdělil ČTK. O odchodu Drobného z resortu se spekulovalo v pátek, tehdy ale Drobný rezignaci popřel.

Správu problematického centrálního registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od resortu vnitra loni v červenci. Nový systém opakovaně kolaboval, od spuštění se potýká s vysokou chybovostí a podle úředníků je pomalý.

"Na funkci náměstka jsem s panem ministrem (Zbyňkem Stanjurou, pozn. red.) domluvený rezignovat ke konci února," řekl dnes ČTK Drobný. Důvody odchodu neupřesnil.

Podle internetového serveru Aktualně.cz je ale pravděpodobné, že Drobného odchod má souvislost s otálením při vypisování výběrového řízení na správce registru vozidel. Nyní jej spravuje společnost ATS – Telcom, která jej pro ministerstvo dopravy rovněž vytvořila a jíž smlouva na jeho spravování končí letos v březnu. Už nyní je ale jasné, že úřad nestihne vypsat výběrové řízení do konce března a bude muset provozovatele vybrat bez řádného tendru.

 

Drobný v pozici náměstka ministra působil od loňského dubna, kdy jej do úřadu přivedl Stanjurův předchůdce Pavel Dobeš. V jeho kompetenci byla správa vnitřních záležitostí ministerstva a oblast legislativy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist