Výsledek prezidentských voleb není podle neúspěšného kandidáta Karla Schwarzenberga vůbec špatný. Levici podle něj přispívá i celková nálada v hospodářských krizích a ani úsporná opatření vlády nejsou nijak populární.

Schwarzenberg doufá v úspěšnou spolupráci s prezidentem v zahraniční politice. "Stávající pan prezident také nebyl můj nadšený stoupenec," dodává k Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi.

Dosluhující prezident Václav Klaus řekl, že v těchto volbách vyhrála pravda a láska nad lží a nenávistí. Co na to říkáte?

Jsem velice šťastný, že Václav Klaus si ještě slova Václava Havla pamatuje. A to už je u něj veliký pokrok.

Navíc řekl, že je velmi hrdý na český národ.

To já jsem také, což o to.

Jste spokojený s volební účastí a s výsledkem, kterého se vám podařilo dosáhnout?

Myslím, že ten výsledek není vůbec špatný. Ta celková nálada v hospodářských krizích obyčejně je příznivá opozici (tudíž u nás levici), úsporná opatření vlády samozřejmě oblíbená nejsou. Takže ta výchozí situace byla opravdu trošku obtížná. No a pak bohužel ta kampaň posledních týdnů byla opravdu nehezká a bohužel spousta lidí těm lžím uvěřila.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.