Prezidentská amnestie se dotýká i soudců, kteří tráví celé dny ve věznicích, kde rozhodují o propuštění jednotlivých vězňů.

Jak o ně bylo postaráno a kolik času strávili nad jednotlivými případy, prozradili serveru IHNED.cz olomoucký soudce Michal Jelínek a Roman Dobeš z Teplic.

Jak dlouho jste ve věznici rozhodovali o lidech, kteří dostali amnestii?

Michal Jelínek: S ostatními soudci jsme pracovali nepřetržitě od jedenácti hodin dopoledne do osmé hodiny večerní, takže nějakých devět hodin. Za tu dobu jsme rozhodli o všech, kterých se amnestie v olomoucké věznici týkala. Samotné propuštění pak řídila vězeňská služba na základě soudu.

Roman Dobeš: My v Teplicích jsme ze všech soudců první začali i skončili. Do věznice jsme přišli v půl desáté ráno a okolo půl čtvrté jsme už byli hotoví. Strávili jsme tam šest hodin. Teď se tam ale ještě podívám na nějaké sporné případy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.