K jeho majetku patří tři obytné domy v Praze, zámek Čimelice, zámek Dřevíč, hospodářské budovy v jižních Čechách nebo osobní vůz Škoda Superb. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg patří mezi nejbohatší kandidáty na prezidenta.

"Vlastním cenné historické předměty z rodového dědictví, které spravuji a udržuji pro další pokolení," dodal Schwarzenberg.

Mezi nejmajetnější prezidentské kandidáty patří také podnikatel a senátor Tomio Okamura. V osobním vlastnictví má pozemek v Praze za zhruba 25 milionů korun, dva byty v hlavním městě za asi deset a osm milionů korun, sbírku uměleckých děl za deset milionů a dva automobily celkem za 4,5 milionu korun.

Okamura je také jednatelem cestovní kanceláře Miki travel zaměřené na cesty asijských turistů do ČR a spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa.

Šéfka Suverenity Jana Bobošíková vlastní s manželem byt a dům v Praze, dále cenné papíry, pozemky a úspory v řádech milionů korun. "Jezdíme automobily Audi, Mercedes a Škoda," dodala.

Expremiér Miloš Zeman na dotaz, jaké má majetkové poměry, odpověděl: "Mám dvě obytné místnosti v chalupě na Vysočině, žiji v nájemním panelovém bytě v Praze a mám nafukovací člun za 2000 korun, se kterým jezdím po rybníce na Vysočině."

Favorit přímé volby Jan Fischer má se ženou čtyři miliony korun rodinných úspor, třípokojový byt na Barrandově, venkovskou chalupu v Čakovicích. "Dále automobily Alfa Romeo 147 a Alfa Romeo 159, které užívají moji synové, a vůz Nissan Juke, který používáme s manželkou," napsal.

Vladimír Franz vlastní byt, rekonstruované stavení v jihozápadních Čechách a osobní automobil. "Jiné investice například v podobě cenných papírů nemám," dodal.

Kandidát ODS Přemysl Sobotka uvedl, že s manželkou vlastní družstevní byt dva plus jedna v Liberci, chalupu v Harrachově a úspory v řádu statisíců korun.

Europoslankyně Zuzana Roithová vlastní s manželem rodinný dům v Praze a chalupu v jižních Čechách, kde trvale žije. V Česku užívá automobil Mercedes B, v Bruselu Peugeot 406. "Na osobních účtech mám částku ve výši devět set tisíc korun. Moje opravdové bohatství je moje rodina," dodala.

Herečka Táňa Fischerová bydlí v pronajatém bytě. "Zdědila jsem polovinu chalupy po rodičích a po otci jsem zdědila necelý milion korun, který dostal jako odškodnění za válečnou práci v ghettu," uvedla.