Dnes je to docela běžná věc a pro kdejakého manažera i skoro nutnost, ale většina kandidátů na prezidenta ji v pondělí večer zažila vůbec poprvé v životě. Powerpointovou prezentaci.

Bylo to nepředstavitelné, Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg stojící před projekčním plátnem a v ruce ovladač k počítači, ze kterého spouštějí svoji powerpointovou prezentaci. Zdálo se nemožné, že by se to u některých kandidátů mohlo povést. IHNED.cz to ale dokázal.

Do divadla La Fabrika v pražských Holešovicích na debatu nazvanou "Prezidentský Powerpoint" dostal nakonec všechny hlavní kandidáty: Jana Fischera, Miloše Zemana, Zuzanu Roithovou, Vladimíra Dlouhého, Přemysla Sobotku, Jiřího Dienstbiera, Táňu Fischerovou i Janu Bobošíkovou. Omluvili se pouze Vladimír Franz a Tomio Okamura.

Dostali jednoduchý úkol. V maximálně sedmiminutové powerpointové prezentaci nastínit, jakou mají vizi a program pro Českou republiku. Kam chtějí zemi za pět let svého případného mandátu posunout.

Proč Powerpoint? IHNED.cz chtěl mimo jiné také otestovat, zda by prezident zvolený v roce 2013 jaksi patřil do své doby. Zda vůbec zvládne to, co musí umět i průměrný manažer. 

Jako první dorazil ekonom a bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý. Toho času bez jistoty, že má po přepočítání na ministerstvu vnitra dost hlasů. 

Dlouhý přijel v půl sedmé večer, půl hodiny před začátkem, a vstoupil právě do zkoušky moderátorů a zároveň komentátorů Hospodářských novin Jindřicha Šídla a Petra Honzejka. 

Brzy se objevil Miloš Zeman, bývalý premiér a předseda ČSSD. A okamžitě se stal hlavní hvězdou předsálí. Vytvořil se kolem něj hrozen složený z hostů, a dokonce i ostatních kandidátů. Každý z nich se u Zemana zastavil a potřásl mu rukou. 

Prvním vystupujícím byl Přemysl Sobotka, hlavní kandidát ODS. Jeho prezentace byla nejemotivnější. Začal mobilizací v roce 1938, bojem proti nacismu i komunismu a zdůraznil i národní zájmy. Měl jednoznačně nejpravicovější prezentaci. "Demokracie má být tolerantní k menšinám, nesmí ale podlehnout jejich nátlaku."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.