Po nočním sněžení pokryla vrstva sněhu v celém Česku zvláště méně frekventované silnice nebo cesty ve vyšších polohách. Ovšem ani vytíženým úsekům se problémy nevyhnuly.

Zhruba čtyři hodiny blokovala nehoda kamionu od rána dopravu na dálnici D8 na Mělnicku. Kamion sjel do příkopu, podle policie zřejmě řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky. Až před desátou hodinou byl provoz zcela obnoven a zmizela i několikakilometrová kolona aut.

Kvůli vyprošťování kamionu byl po osmé hodině také uzavřen exit 68 Chýšť na dálnici D11 ve směru do Hradce Králové. V Pardubickém kraji uvízly kamiony ještě na několika úsecích silnic prvních tříd.

Rovněž na dálnici D5 v Plzeňském kraji způsobilo počasí velké problémy. Na úseku od Rozvadova až do Plzně byla podle policie ráno ledovka a na 117. kilometru směrem na Plzeň uvízl kamion. Dálnice je ale v tomto směru průjezdná.

Další nehoda kamionu zastavila kolem 08:00 dopravu na vytížené silnici I/48 nedaleko Nového Jičína. Řidič nákladního vozu podle policie nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do sypače. Kolize se obešla bez zranění, ale provoz na důležité komunikaci k hranicím s Polskem i se Slovenskem se podařilo úplně obnovit až za dvě hodiny.

Několik havárií se už stalo i na rychlostní silnici R6 mezi Karlovými Vary a Březovou. Mezi Novým Sedlem a Sokolovem dokonce silnici po 10. hodině zcela zablokovala nehoda kamionu.

V noci z úterý na středu bude na většině území sněžit. Nejnižší teploty budou dosahovat -6 až -10 stupňů, na jihozápadě může být až -12.

Na horách na severu a také na Českomoravské vrchovině se místy budou tvořit sněhové jazyky.

Přes den bude oblačno až zataženo, sněžit bude místy. Odpoledne a večer se bude oblačnost protrhávat. Nejvyšší teploty dosáhnou -6 až -2 stupňů, v tisíci metrech na horách se budou pohybvoat kolem minus devíti.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
07:17
Sledujeme dopravu v Česku

Vážení čtenáři, sněžení a ledovka komplikují dopravu v Česku. Prostřednictvím on-line reportáže vám budeme dávat zprávy, jak vypadá sjízdnost silnic.

Vaše postřehy pište na adresu web@economia.cz

07:22
Mezi Volyní a Čkyní kamiony neprojedou

Ledovka a sníh časně ráno znemožnily průjezd kamionů mezi Volyní a Čkyní na Strakonicku, dopravu tam navíc ztížila viditelnost snížená na méně než sto metrů.

07:27
Kamiony uvízly v kopci u Trhové Kamenice

Na kluzké vozovce u Trhové Kamenice na Chrudimsku za silného sněžení uvízlo několik kamionů, které nemohly vyjet kopec, tvoří se tam kolony, situaci komplikuje také viditelnost snížená pod 50 metrů.

07:28
Husté sněžení zastavilo provoz u Starého Hrozenkova

Kolem 5:00 byl kvůli hustému sněžení a sněhovým jazykům pro nákladní auta nesjízdný tříkilometrový úsek mezi obcemi Komňa a Starý Hrozenkov na Uherskohradišťsku. Podle policie se zde navíc očekává mrznoucí mlha a viditelnost menší než deset metrů.

07:30
Pozor, klouže to

Silnice jsou namrzlé, na mnoha místech se tvoří ledovka. Řidiči by měli být maximálně opatrní, vzkazují policisté.

07:31
Vítr v Jizerských horách tvoří sněhové jazyky

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné, i na hlavních tazích ale leží zbytky rozbředlého sněhu. Silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností. Pozor by si měli dát řidiči v Jizerských horách, kde fouká vítr a na některých silnicích nižších tříd vytváří sněhové jazyky.

Vítr zafoukává silnici z Jablonce na Kopaninu, sněhové jazyky se tvoří i na cestě na Jizerku a na silnici druhé třídy z Příchovic směrem na Vysoké nad Jizerou,"

07:33
Plzeňsko: Silnice mezi Klenčím pod Čerchovem a Postřekovem uzavřena

Na Plzeňsku se daří silničářům udržovat sjízdné vozovky v nižších polohách, ve vyšších přibývá úseků, kde je místy protažen jen jeden jízdní pruh. Úplně zavřena je už od pondělí silnice mezi Klenčím pod Čerchovem a Postřekovem na Domažlicku.

Vzhledem k teplotám kolem nuly je vysoké nebezpečí tvorby náledí a ujetého sněhu.

07:35
Nepomohla ani fréza

Uzavřen je úsek na Domažlicku, řidiči ho objíždějí přes Draženov. "Tam ani sněhová fréza nedokázala zajistit sjízdnost v celém úseku, proto bylo lepší silnici zavřít," řekl dispečer Správy a údržby silnic.

07:37
D5 je zatím průjezdná

Na hlavním tahu, dálnici D5, leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, část je mokrá. Rozbředlý sníh po chemickém ošetření leží i na silnicích 1. třídy, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Velký pozor musejí dávat řidiči i na silnicích nižších tříd.

07:43
Komplikace na R6 v Karlovarském kraji

Také silnice v Karlovarském kraji jsou namrzlé. Silnice nižších tříd jsou pod vrstvou ujetého nebo rozbředlého sněhu.

Komplikace jsou i na hlavním tahu krajem, na silnici R6. Osobní auto havarovalo ve směru z Karlových Varů na Sokolov u Nového Sedla. Na silnici jsou i odstavené kamiony.

07:51
Pozor na Benešovsku, Příbramsku a Rakovnicku

Sněžení komplikuje dopravu i ve středních Čechách. Řidiči by měli být opatrní zejména na menších silnicích na Benešovsku, Příbramsku a Rakovnicku, kde se může vyskytovat ujetá vrstva krytá posypem.

07:55
Na D8 od Ústí k německým hranicím jeďte opatrně. Výhled zakrývá mlha

Na dálnici D8 od Ústí nad Labem k hranici s Německem je místy mlha, na úseku mezi Bílinkou a Prahou skončilo ráno auto v příkopu. Sněží jen místy, většinou jsou silnice s opatrností sjízdné.

Celkově jsou silnice v Ústeckém kraji většinou mokré, na horách navíc s rozbředlou či uježděnou vrstvou sněhu.

08:05
Problémová D5 v Plzeňském kraji

Dálnice D5 je celá problémová, na celém úseku od Rozvadova do Plzně je ledovka, nejhorší je to v části u Ostrova. Na 117. kilometru směrem na Plzeň navíc uvízl kamion, dálnice je ale v tomto směru průjezdná.

08:15
Ve vyšších polohách Plzeňského kraje bývá protažen jen jeden pruh

Silnice v Plzeňském kraji se daří udržovat především v nižších polohách, ve vyšších přibývá úseků, kde je místy protažen jen jeden jízdní pruh. Úplně zavřena je už od pondělí silnice mezi Klenčím pod Čerchovem a Postřekovem na Domažlicku.

08:46
V hradeckém kraji sněží, silnice jsou s opatrností sjízdné

Všechny silnice v Královéhradeckém kraji zůstávají se zvýšenou opatrností sjízdné. Na hlavních  tazích leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, na menších cestách a horských silnicích je vrstva uježděného sněhu.

08:49
Praha téměř bez komplikací

Hlavní tahy v Praze jsou většinou sjízdné. Méně frekventované silnice ale může pokrývat vrstva uježděného sněhu.

08:49
Pražské chodníky čistí stovky lidí

Kromě vozů na silnicích nasadila pražská Technická správa komunikací také stovky lidí a desítky strojů na čištění chodníků.

09:02
U Nového Jičína se srazil sypač s kamionem, silnice je průjezdná s obtížemi

Nehoda sypače a zahraničního kamionu zablokovala dnes ráno dopravu na silnici I/48 nedaleko Nového Jičína. Kolize, která se obešla bez zranění, na nějakou dobu zcela zastavila provoz na důležité komunikaci k hranicím s Polskem i se Slovenskem.

Policisté předpokládají, že po 09:00 se jim podaří zprovoznit alespoň jeden směr. Jím by pak kolem místa nehody mohli projíždět řidiči v obou směrech. Do té doby by řidiči měli využívat objízdné trasy vedoucí přes Ostravu či po dálnici.

09:07
Několik kamionů překáží provozu v Pardubickém kraji

Na několika místech v Pardubickém kraji uvízly kamiony a překážejí provozu. Všechny cesty jsou sice sjízdné, ale na vozovkách leží vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu.

Opatrní by měli být řidiči zvláště na Hlinecku, Chrudimsku, v okolí Poličky, Žamberka, Svitav a Lanškrouna. Na Moravskotřebovsku může být sněhová vrstva i zledovatělá.

09:33
Kolony mezi 24,1. a 21,7. km D1

Na dálnici D1, mezi 24,1. a 21,7. km na trase Praha-Říkovice, se kvůli kluzké vozovce tvoří kolony. Hlásí Zelená vlna.

09:38
Dopravní kolaps na D8. Kolona měří dva kilometry

Na dálnici D8, mezi 20. a 12,5. km směrem na Prahu, se tvoří kolony. Vozovka je zúžená na jeden jízdní pruh.

Kolona nyní měří dva kilometry, dálnice je průjezdná částečně. Důvodem omezení je nehoda kamionu.

Policie předpokládá, že při vyprošťování kamionu dojde k úplnému zastavení provozu.

09:47
Mezi Karlovými Vary a Březovou se stalo už několik nehod

Silnice v Karlovarském kraji jsou namrzlé. Na rychlostní silnici R7 mezi Karlovými Vary a Březovou se stalo už několik nehod. Silnice nižších tříd v kraji jsou pod vrstvou ujetého nebo rozbředlého sněhu.

09:49
V Krušných horách a ve Slavkovském lese se vytvářejí sněhové jazyky a závěje

Sníh v horských oblatech sice jen poletuje, situaci ale komplikuje vítr. Na některých místech se proto tvoří sněhové jazyky a závěje.

10:15
Provoz na 12. kilometru D8 obnoven, v poledne se opět zastaví

Před desátou hodinou se podařilo obnovit provoz na 12. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu. Silnice byla jen částečně průjezdná a tvořily se několikakilometrové kolony.

Provoz se zastaví ještě kolem poledne při vyprošťování kamionu.

10:17
V jižních Čechách sněží, silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností

Dopravu v Jihočeském kraji komplikuje od ranních hodin sníh, který v noci na úterý pokryl značnou část území. Všechny komunikace jsou proto sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Sněžení stále neustává a podle policie platí horší stav silnic pro území celého kraje.

10:41
Autobusy MHD v Praze mohou mít až půlhodinové zpoždění.

Hlavní tahy v Praze jsou většinou sjízdné. Počasí ale zpomalilo autobusy pražské MHD, zpoždění může být až 30 minut.

11:24
Nehody kamionů uzavřely státní silnici z Hradce Králové na Moravu

Dvě nehody kamionů u Holic na Pardubicku zablokovaly provoz na frekventované silnici I/35 z Hradce Králové na Moravu. Komunikace je zcela uzavřena.

Jeden kamion havaroval mezi Holicemi a Ostřetínem, druhý mezi Holicemi a Chvojencem. "U Ostřetína řídí provoz policisté kyvadlově, u Chvojence se projet nedá. Objízdná trasa zatím nebyla stanovena," řekl mluvčí krajské policie Jozef Bocán.

12:29
Nyní již nejsou hlášeny vážnější nehody. Hustě sněžit má opět ve středu

Silnice v Česku jsou s opatrností průjezdné. Komplikace lze očekávat opět v noci, kdy mají teploty klesnout až k minus deseti stupňům a na většině území má sněžit.