"Máme silnou pozici. Ředitelství silnic ten sporný materiál v podloží nařídilo a dalo ho do zadávacích podmínek," věří si ředitel společnosti Eurovia CS Martin Borovka.

Firma hraje o hodně. Její tržby se oproti loňsku propadly o padesát procent a špatná pověst ji může v boji o další zakázky poškodit.

Stát na vás podal žaloby. Jste připraveni nést odpovědnost?

Na D47 stát vyhodí zbytečně peníze daňových poplatníků. Celá oprava může stát maximálně 125 milionů korun. Na znaleckých posudcích, expertech, právních službách a poplatcích u soudu zaplatí stát podle našich propočtů 70 milionů korun.

Na vzniku takového problému se vždy podíleli tři subjekty - investor, projektant a zhotovitel. Vina není nikdy být jen na jedné straně. Takže kdyby místo toho ředitelství silnic mediálně nevystřelovalo, mohli jsme se dohodnout na způsobu oprav a jejich financování a být dál.

Když jsem pročítal žaloby, vyšlo z nich, že Ředitelství silnic a dálnic napadá i ty problémy, které jsme uznali jako svou chybu nebo i ty, které uznali jako vlastní chybu oni. Přijde mi nesmyslné dávat 70 milionů za různé rady, které problém vůbec neřeší místo toho, aby se finance použily na okamžité opravy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.