"Máme silnou pozici. Ředitelství silnic ten sporný materiál v podloží nařídilo a dalo ho do zadávacích podmínek," věří si ředitel společnosti Eurovia CS Martin Borovka.

Firma hraje o hodně. Její tržby se oproti loňsku propadly o padesát procent a špatná pověst ji může v boji o další zakázky poškodit.

Stát na vás podal žaloby. Jste připraveni nést odpovědnost?

Na D47 stát vyhodí zbytečně peníze daňových poplatníků. Celá oprava může stát maximálně 125 milionů korun. Na znaleckých posudcích, expertech, právních službách a poplatcích u soudu zaplatí stát podle našich propočtů 70 milionů korun.

Na vzniku takového problému se vždy podíleli tři subjekty - investor, projektant a zhotovitel. Vina není nikdy být jen na jedné straně. Takže kdyby místo toho ředitelství silnic mediálně nevystřelovalo, mohli jsme se dohodnout na způsobu oprav a jejich financování a být dál.

Když jsem pročítal žaloby, vyšlo z nich, že Ředitelství silnic a dálnic napadá i ty problémy, které jsme uznali jako svou chybu nebo i ty, které uznali jako vlastní chybu oni. Přijde mi nesmyslné dávat 70 milionů za různé rady, které problém vůbec neřeší místo toho, aby se finance použily na okamžité opravy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se