Novináři si pletou svobodu slova se slovem lhát, tvrdí nový senátor a kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Reaguje na ohlas, který vzbudil svojí pozoruhodnou úvahou na téma komunismus. Zveřejnil ji v úterý na svém blogu a komunismu i komunistů se v něm zastává.

Okamura si ale připadá nepochopen a zdá se mu, že média jeho slova zneužila a snaží se ho poškodit. Ve středu, v den, kdy poprvé pracoval jako senátor, se v rozhovoru pro IHNED.cz pustil do dalších úvah, o médiích.

Nejdříve reagoval na zprávu IHNED.cz o svém blogu. "Já jsem nestačil zírat. Víte ono je to těžké. Když to někdo nechce pochopit a chce mě pošpinit, tak si to napíše," divil se Okamura.

Komunismus je nejdemokratičtější systém na světě, píše senátor a podnikatel Okamura - čtěte ZDE

Podnikatel a senátor tvrdí, že nehájil komunisty, ale původní myšlenky komunismu. "Například komunardi, nebo život v komunách, což jsou třeba indiánské komuny, že je vlastně nejdemokratičtější systém, protože všichni můžou volit, že všichni spolupracují," obhajuje svůj postoj Okamura.

Pravdou ale je, že ve skutečnosti se Okamura v blogu zastával nejen původní myšlenky komunismu, ale i komunistický režimů nebo stran. "Ono nebezpečí komunismu se vždy před volbami na nejvyšší míru nafukuje", "Také myšlenky komunismu se velmi často chytali stejní lidé, kteří zneužijí jakoukoli myšlenku k dobytí moci, teroru nebo obohacení. KSČ a později KSČM se od těchto lidí mnohokrát veřejně distancovala a omluvila za křivdy a zločiny, které ve jménu strany zločinci páchali", napsal Okamura mimo jiné.

Nyní ale Okamura brání. "Já nejsem žádný komunista. A váš kolega tam napsal včera večer Okamura říká, že komunismus je nejdemokratičtější systém. Já na to kašlu, už Hospodářským novinám rozhovor nikdy nedám," ukončil už opět klidný Okamura. (Okamura na blogu napsal: "Svým jménem se komunisté v původní podstatě hlásí - ač se to někomu nezdá - k asi nejdemokratičtějšímu systému, který svět poznal, to znamená ke komunismu ve smyslu komun - pozn. red.)

Podnikatel, novopečený senátor kandidát na prezidenta se vždy snažil získat v médiích velký prostor a snažil se s nimi udržoval výborné vztahy. Teď ale tvrdí, že je už nepotřebuje. "Když mi psali z Mladé fronty, jestli bych neudělal celostránkový rozhovor. Já jsem to odmítl. Protože jakýkoli rozhovor, co jsem dělal, skončil nápisem populista jde na Hrad."

Tvrdí, že si cestu ke svému publiku chce najít prostřednictvím svého blogu nebo facebooku. "To znamená, že já si to vykomunikuju po svém," říká odhodlaně

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se