Bývalý šéf Státního fondu pro životní prostředí Libor Michálek se proslavil jako bojovník proti korupci a i jako senátor prý hodlá zůstane nestraníkem. "Pokud se do Senátu dostanu, nevstoupím do žádné strany. Věřím v sílu argumentů," odpovídal Michálek v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Právě boj s korupcí má být v Senátu jeho doménou. Chce se třeba zasadit o zrušení akcií na doručitele. "Také chci navrhnout větší odpovědnost s hospodařením státního majetku. "Byl jsem svědkem toho, jak po zavedení této povinností u šéfů investičních společností došlo k razantnímu snížení krádeží," uvedl Michálek

Uvedl také, že pokud jde o církevní restituce, nejsou k dispozici podrobné analýzy o jejich dopadech, proto by se hlasování zdržel. Na otázku, zda by souhlasil se zvyšováním DPH, odpověděl jednoznačně: "Ne."

Duel se sociálním demokratem Stanislavem Křečkem jej čeká v pátek a sobotu. Favoritem volby je Michálek, který postoupil do druhého kola z prvního místa -dostal 24,31 procenta hlasů. Jeho soupeř obdržel 17,82 procent hlasů.

Zbývá vám ještě 10 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se