Předseda magistrátního výboru pro dopravu Jiří Nouza (TOP 09) rezignoval na post šéfa dozorčí rady pražského dopravního podniku. Od čtvrtka jej ve funkci nahradí zastupitel Jiří Pařízek (TOP 09), Nouza ale i nadále zůstane členem dozorčí rady.

Jiří Nouza z funkce údajně odstoupil ze dvou důvodů.

Jednak kvůli negativní mediální prezentaci rozhodnutí dozorčí rady, která pod jeho vedením v srpnu odvolala generálního ředitele Vladimíra Liche; jednak proto, aby kvůli němu nebyl v budoucnu zpochybňován výsledek výběrového řízení na nového ředitele.

"Myslím si, že v této chvíli jsou všechny předpoklady k tomu, aby výběrové řízení bylo dokončeno úspěšně. Věřím, že z tak velkého počtu kandidátů vzejde kvalitní ředitel," řekl.

Do výběrového řízení na nového ředitele DPP se přihlásilo 51 zájemců. Jména kandidátů podnik nezveřejnil.

Bývalý ředitel Vladimír Lich byl v srpnu odvolán z funkce na doporučení politiků v dozorčí radě dopravního podniku, a to krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům DPP.

Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními, která se týkala vypisování veřejných zakázek. Lich, který se do čela podniku dostal na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.