Televize přijdou o významný zdroj peněz. Kvůli prohibici musí okamžitě stáhnout veškerou reklamu, která vyzývá k nákupu více než dvacetiprocentního alkoholu.

Přitom loni podle společnosti Admosphere firmy utratily za reklamu na tvrdý alkohol 442,5 milionu korun. To je v průměru 8,5 milionu týdně.

Více než dvacetiprocentní alkohol se v Česku nesmí nabízet ani prodávat od pátku. Důvodem je jedovatý metylalkohol, který zabil už 21 lidí. "Jeho prodej je v rozporu s právními předpisy. Reklamu na lihoviny specifikované v Mimořádném opatření nelze po dobu jeho trvání šířit v televizním a rozhlasovém vysílání," stojí v rozhodnutí RRTV.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se