Počet lidí, kteří se ocitli v ohrožení života kvůli pití pančovaného alkoholu, stoupá.  K osmi pacientům ze severu Moravy přibyly během posledních čtyřiadvaceti hodin další tři lidé. Dva z nich oslepli.

Důvodem je metylalkohol, který do alkoholu kdosi přimíchal. Policisté případy otravy, které se ze severní Moravy přesunuly na jih Moravy i do Čech, vyšetřují.

V příbramské nemocnici leží ve vážném stavu pětašedesátiletý pacient, který patří mezi desítku otrávených metylalkoholem.

"Muž nejprve oslepl a nyní je udržován v umělém spánku na jednotce intenzivní péče," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Údajně vypil asi sedm panáků vodky zakoupené v Příbrami.

Otrávený muž podle Schindlové přišel sám na ošetření do nemocnice v neděli večer.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se