Na okraji Milína na Příbramsku se v pondělí ráno převrátil na bok linkový autobus. Při nehodě bylo lehce zraněno 10 lidí. Pravděpodobnou příčinou nehody je podle policie mikrospánek řidiče.

Nehoda se stala krátce po 7:00 u viaduktu pod silnicí R4. Autobus jel na lince z Milína do Pečiček.

"Autobus vjel mimo komunikaci, kde je svah, a kvůli tomu se převrátil na bok," popsala nehodu mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Přesné příčiny nehody policisté zjišťují, dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.

Autobus patřil společnosti Veolia Transport, její řiditel Petr Čihák serveru IHNED.cz sdělil, že nešlo o technickou závadu. "Byl to zkušený řidič, který v naší společnosti pracoval dlouho. Co se týče technického stavu autobusu, byl pouze rok starý," dodal Čihák.

Dvě zraněné děti

Prvotní informace z místa zásahu hovořily o čtyřech, později 11 zraněných a dvou těžce. Informace se nepotvrdily.

"Záchranáři na místě ošetřili deset lehce zraněných. Nikdo nebyl zraněn těžce. Všichni pacienti byli po ošetření převezeni do příbramské nemocnice. Mezi zraněnými byly i dvě děti školního věku," uvedla Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranné služby.

"V autobusu cestovalo podle prvních informací zhruba 40 lidí," dodala mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Hasiči podle ní nejprve museli odmontovat čelní sklo autobusu, aby se dostali za zraněnými lidmi dovnitř, a provedli protipožární opatření.