Když si jel Jaroslav Hlavatý pro svou ženu do třebíčské porodnice, vrátil se domů sám. Dvěma dětem, které doma čekaly na nového sourozence, tehdy oznámil, co mu tvrdili lékaři: Maminka umřela. Prý na komplikace po operaci. Včera – šest let poté – ovšem vyšlo najevo, že to byla lež.
Krajský soud v Brně uznal, že Jitka Hlavatá nepřežila porod v třebíčské nemocnici kvůli fatální chybě lékařů, kteří si nevšimli vnitřního krvácení z dělohy do břicha. A rodině přiznal rekordní odškodnění, jaké kdy v Česku kvůli smrti člověka vinou lékařů padlo. Čtyřčlenná rodina dostane dohromady tři a půl milionu korun: každé z dětí po milionu, otec půl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











