Policejní prezident Petr Lessy čelí obvinění inspekce bezpečnostních sborů ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Krátce po oznámení o zahájení vyšetřování obdržel od ministra vnitra Jana Kubiceho rozhodnutí o okamžitém ukončení služebního poměru.

"Dnešního dne (ve středu) byl pracovníky Generální inspekce bezpečnostních sborů obviněn z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu pomluva policejní prezident Petr Lessy. V současné době jsou vyšetřovatelem generální inspekce prováděny procesní úkony," oznámila tisková mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Sandorová dále uvedla, že právo na poskytování informací si vyhradil žalobce Městského státního zastupitelství v Praze. Ministr vnitra Kubice svolal mimořádnou tiskovou konferenci na 13:00.

Vyšetřování Lessyho potvrdila mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Podle ní se žalobce ztotožnil s názorem inspekce. "Jeho jednání spočívá v předání úřední písemnost, kterou získal v souvislosti s výkonem své funkce a poskytnutí dalších souvisejících a zjevně nepravdivých informací tisku, v úmyslu poškodit jiné vysoké policejní funkcionáře," řekla serveru IHNED.cz mluvčí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se