Václav Láska, bývalý elitní detektiv a nynější advokát, zčeřil vodu v Dopravním podniku hl. m. Prahy, když pro odvolaného ředitele Vladimíra Liche zpracoval analýzu, která ukazuje na podezřelé praktiky bývalého vedení v čele s Martinem Dvořákem.

Podle Lásky, který rovněž dříve pracoval pro agenturu Víta Bárty ABL, ovládala dopravce vlastněného městem "zločinecká struktura". Na základě jeho prověřování podal minulý týden generální ředitel DPP Vladimír Lich několik trestních oznámení, ale pak byl ve čtvrtek odvolán. A v pátek do sídla podniku přišla protikorupční policie, aby našla důkazy o možné korupci.

Ve své zprávě advokát konstatoval, že vedení dopravního podniku opakovaně vypsalo výběrové řízení tak, aby v něm uspěla jen jedna společnost. S firmami, které se tendrů účastnily, měla být spojena právní kancelář Šachta and partners. Po zveřejnění těchto informací podal na Lásku trestní oznámení také exšéf DPP Dvořák.

Primátor Svoboda si nad dopravním podnikem myje ruce. Zodpovědnost je na TOP 09, říká - čtěte ZDE

Pražská TOP 09 nechce zpátky Liche. Špatně komunikoval s dozorčí radou, tvrdí - čtěte ZDE


Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Václav Novák
Dobrý den, řekl bych, že Dvořák byl včera v HydeParku velmi dobrý. Obtížnost argumentace "bez informací" byla patrná především na novináři z HD, který se na závěr uchýlil k velmi hloupému napadání Dvořáka. Dvořák ovšem mimoděk "prozradil" dvě věci. První je, že skutečně min. jedna nevypověditelná smlouva a to dokonce na 99 let v DPP byla a to na pronájem pozemků za 1,-/metr a měsíc. Tedy vcelku se dá věřit, že takových smluv mohlo být daleko více. Proč ovšem Dvořák tehdy s takovou smlouvou neutíkal na policii, když z ODS vždy zaznívá, že je potřeba "trestnou činnost oznamovat"? Druhá věc je jeho názor na "vliv politiků na rozpočet DPP", jasně řekl, že to pro politiky mělo velký význam mít vliv na tento rozpočet. Proč by to tedy pro politiky bylo zajímavý, když by se z tohoto rozpočtu nedalo nic ukrást? Co by získali vlivem na takový rozpočet? Moje otázka na Vás je ovšem jiná - proč jste vy šel pracovat do ABL, když je a vždy bylo zřejmé, že Bárta je vlastně naprostý blb a business který provozuje ABL je "mírně řečeno" na hraně zákona? Proč jste spojil své jméno s takovými pochybnými lidmi a businessem?
Když jsem se rozhodl v lednu 2007 spolupracovat a ABL a Vítem Bártou, tak jsem neznal ani jeho, ani ABL. Jen jsem se rozhodl pro spolupráci s detektivní agenturou. Spolupráci jsem po pár měsících ukončil. Pokud Vy jste na začátku roku 2007 věděl, že pan Bárta vstoupí do vysoké politiky a jak se tam bude prezentovat, pak před Vaší znalostí a informacemi klobouk dolů.
Václav Láska
Irena
Dobrý den, už jste se zabýval zakázkami firmy AXIOM Real spol. s r.o.? A jejími zakázkami na čištění grafitti a ochranou proti grafitti v metru a v Praze? www.ars.cz
Nezabýval. Nebylo to v okruhu smluvních vztahů, které jsem měl prověřit.
Václav Láska
Karel Macháně
Dobrý den, je ještě naděje, že budou zločiny v DP rozkryty a odpovědní potrestáni poté, co politici úspěšně zastavili audity? A je u nás vůbec možné u nás odsoudit někoho za mrhání veřejnými prostředky, pokud ho přímo nechytí s krabicí od vína? Díky za odpověď i za vaši práci v zájmu nás všech.
Věřím, že trestní řízení bude pokračovat. A věřím, že bude úspěšné.
Václav Láska
MUDr. Petr Bouzek
Pokládáte podání trestního oznámení na toho, kdo jej podal, za mafiánské chování? Vy jste přece trestní oznámení podat musel, jestliže jste byl pověřen úkolem a zjistil jste porušení trestního řádu. Jinak byste se sám dopustil porušení zákona? Jinak vám držím palce.
S tím, že na mě budou podávány trestní oznámení a žaloby počítám. Společnost PROMOPRO mě také zažalovala o 500.000,- Kč za poškození dobrého jména, když jsem na ně podal trestní oznámení. Dnes hledají cestu, jak se soudnímu sporu vyhnout.
Václav Láska
michal
Pro Irenu: Ireno, napište nám prosím o tom, co víte o zakázkách společnosti AXIOM s.r.o. Blíže na www.wbos.cz.
Honza Dolínek
V Krásných ztrátách na ČT jste v duelu s panem Janečkem v loňském roce jste působil, co se týká vyšetřování korupčních kauz, poměrně skepticky i přes váš milý úsměv. Máte pocit, že se po roce lámou ledy nebo mají ti "podezřelí" pořád výraznou přesilu a dílčí úspěchy z minulých měsíců a týdnů - včetně vašeho pobytu v DPP - jsou spíše nahodilostí na úrovni statistické chyby (ve vztahu k objemu celé odhadované korupce v Česku)? Vítězí už ti hodní nebo ti zlí jen škobrtli a časem opět chytí balanc a pojede se dál?
To jsem opravdu skeptický byl a měl jsem k tomu své důvody. Teď věřím tomu, že v trestní justici se pohnuly ledy správným směrem. Ale také dobře vím, že tento obrodný proces může být kdykoli zastaven a zmařen. A že se o to řada politiků a kmotrů snaží.
Václav Láska
Cerny Jiri
Proč se s tím "auditem" dělají takové tajnosti? Vy jste zproštěn mlčenlivosti, policie už prohlídky provedla. Pak by jste například v TV působil mnohem přesvědčivěji, než jen mlžení a odmítání předložení konkrétních faktů. Neadresná prohlášení mohou působit dobře na některé skupiny obyvatel, ale já bych rád znal konkrétní údaje (když už ne přímo důkazy).
Dohledal jsem důkazy i z prostředí mimo DPP. A k jejich zajištění bude potřebovat policie více času. Proto to mlžení. Upřímně řečeno, raději ať působím nepřesvědčivě, než abych mařil práci policie. Není důležité, jestli já přesvědčím diváky. Důležité je, aby státní zástupce přesvědčil soudce.
Václav Láska
Anna Mikesková
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, čo je v moci tzv. obyčajného občana. Ako sa má zachovať občan, aby zabránil dosadzovaniu politikov do dozorčích rád štátom vlastnených podnikov a odtekaniu verejných prostriedkov do vreciek politikov. Sú vôbec voľby riešením? Je známa vec, že sú vlastne všetci spriaznení, ODS s ČSSD a TOP09. S voľbou nových strán je to tiež riziko, viď VV. Ak nám načrtnete nejaké zákonné možnosti obyčajného pracujúceho človeka na zmenu pomerov.
Bohužel jediné právo, které občan má, je právo volební. Ale uznávám, že když není z čeho vybírat, tak je tohle právo na nic.
Václav Láska
Petr
Ačkoliv beru snahu rozkrýt nekalé praktiky za chválihodnou, nejste jako advokát vázán povinností mlčenlivosti, které Vás může zbavit klient? Tím je přece dopravní podnik a jeho současné vedení, byl jste mlčenlivosti zbaven?
Zbavil mě mlčenlivosti primátor ve vztahu k analýze, kterou jsem dělal přímo pro hl. město Praha. Proto o ní mluvit mohu. K obsahu trestních oznámení, které jsem dělal přímo pro DPP a.s. mluvit nemůžu. A také to nečiním.
Václav Láska
tazatel
Předně si myslím, že tato země potřebuje více Lásky. a nyní dotazy. a, myslíte, že je možné, aby tato, dle vás , zločinecká struktura, fungovala v uzavřeném okruhu lidí DP bez vědomí či přímé spolupráce primátora či ještě výše postavených politiků. Jak vysoko tato struktura podle vás mohla, musel asahat, aby mohl afungovat b, jako právník můžete mne poučit, kdy podle ústavy nástává chvíle, kdy občan má právo na ozbrojený odpor. děkuji
Neumím si představit, že to, co se dělo v DPP v letech 2007-2011 se mohl dít bez vědomí vedení hl. m. Prahy. A k Vaší druhé otázce jsem už vedl několik disputací. A za správnou odpovědí budete muset směřovat za specialisty na ústavní právo.
Václav Láska
Karel Prochazka
Dobry den, dekuji za vasi praci! Skutecne doslo k zastaveni vasich cinnosti na DPP, jak pise zlodej-pravnik D. Michal? Jaka je role pani M. Ceskove - ma "uklidit"? Stihne to? Prohral-li pan B. Svoboda v prazske ODS, prohravame, nebo je nadeje? Dekuji a drzim pesti, k. PS: verim, ze zvitezi Pravda a doufam, ze prezije Laska, Zlo i Nenavist utoci z Hradu!
Pro DPP již skutečně nepracuji. Plná moc mi byla vypověděna. Jak dopadne politická pře v této věci nevím a nezajímá mě to. Já se soustředím na to, aby ten, kdo spáchal trestné činy, byl z nich usvědčen a potrestán.
Václav Láska
Ibrahim Thaci
Bylo i za éry komunistů sepisovat tzv. nevypověditelné smlouvy? Proč je to možné dnes? Myslíte si tak jako já, že systémem všech takto provedených zakázek (DP, Obrana aj.) plní tajně stranické pokladny jak na centrální tak regionální úrovni? Děkuji
V roce 1989 mi bylo 16 let. Netuším jaké byly standardy smluv „za komunistů“. A ano, opravdu si myslím, že podobnými praktikami jsou plněny stranické pokladny. Proto opakovaně říkám, že největším nedostatkem avizovaného boje s korupcí, je dosud neexistence účinného zákona o financování politických stran.
Václav Láska
Marek
Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za to, že konečně někdo ukázal skutečný stav věci, tedy organizované rozkrádání veřejného majetku pijavicemi z okolí ODS (Rittig, Janoušek, Hrdlička, Dvořák, Vodrážka, Nosek, MSB Legal aspol.) a za tichého souhlasu TOP09. Bohužel se ukázalo, že tyto strany jsou nereformovatelné a tudíž se Vás chci zeptat, zda není na čase tyto strany zakázat jako organizované zločinné spolčení ? Přeji pevné nervy.
Páchání zločinů není výsadou jedné nebo druhé politické strany. Je výsadou lumpů a zločinců, kteří procházejí a vyskytují se „napříč politickým spektrem“.
Václav Láska
Pavel Adamec
Dobrý den To co jste nyní objevil a popsal, je přece jasné každému průměrně inteligentnímu člověku již dávno. To se děje dnes a denně ve všech podnicích, jejichž akcionáři jsou města, kraje nebo stát. Podobná situace panuje na drahách, v lesích atd. Myslíte si, že se již opravdu změnila společenská situace do té míry, že začnou být stíháni a potrestáni tito gauneři z řad tzv. politiků, kmotrů a managementu? Nebo je to jen přeskupování sil a vlivu a zajetá praxe se nezmění? Děkuji a přeji hodně sil P. Adamec
Ano, souhlasím, že jsem popsal jen to, co všichni vědí či tuší. Já se to však pokusil popsat způsobem, který by měl hodnotu důkazů a mohlo tak na jeho základě dojít k trestnímu řízení. Jedna věc je „vědět“ a jiná „dokázat“.
Václav Láska
TM
Dobry den, je jasne ze za tunelovanim DPP, je dnes uz byvala AK Sachta and Partners, tunelovali DPP prostrednictvom nastrcenej firmy Peskim, s.r.o., v ktorej je konateľom brat Davida Michala- Petr Michal, peniaze sa prepierali cez rozne nastrcene firmy- service providerov/Fidelico/ na Cypre, kde je signatarom ista Maria Demetriou. Mozem zodpovedne prehlasit ze 90% /sms jizdenky,tramvaje, autobusy,obrazokvky v metre/ zlodejin v DPP islo cez Sachta and Partners. Ostatne aj zmenili nazov a pre istotu aj sidlo kancelarie. V ich portfoliu klientov je aj isty Ritig, taky tlstoch co sa vozi lietadlom do Monte Carla, ako najvazenejsi obcan CR, pritom je to len zlodej. Tak isto aj nejaky Cmejla, ktory tuneloval tusim Mostecku uhelnu a tak dalej. Pan advokat drzim Vam palcen robite dobru pracu,ked odhalujete takychto zlodejov. Prijemny den. Tony Montana
Děkuji za držení palců. Řada jiných se mě snaží držet pod krkem :-)
Václav Láska
Franta
Dobrý den, jak pravděpodobné vidíte, že za nepravosti v DPP bude nakonec někdo potrestán? Myslíte si, že to odnese i někdo z "velkých zvířat"? Děkuji za vaší práci, vážím si toho, že zde máme takového statečného člověka jako jste vy. Myslím, že můžete být inspirací pro další, kdo se třeba dosud báli korupci oznámit. V duelu s p. Dvořákem na ČT24 jste (oproti zmatenému a vyděšenému Dvořákovi) svou klidnou, věcnou a zdrcující argumentací působil velice "cool" :)
Děkuji za pochvalu a věří, že minimálně osoby, proti nimž jsem trestní oznámení podal, budou pohnány k odpovědnosti.
Václav Láska
Adámek Jaroslav
Je s podivem,že p.elitní detektiv ať již ve službách státu či ABL toho tolik ví a že nepodává seriově trestní oznámení na kohokoliv v České republice a možná i v zahraničí.Jeho příjmení hrubě nekorespondu-je s jeho vyjadřováním a činností a působí nevěrohod-ně podobně jako jeho bývalí šéfové resp. "přátelé"! Není potřeba neustále p. Lásku stavět do popředí ve všech médiích a přesvědčovat národ o jediné pravdě, a to o "pravdě p. Lásky!!!!
Bohužel Váš příspěvek neobsahuje dotaz. Což je u rozhovoru podstatná vada. Počkejte si na on-line monolog.
Václav Láska
kostěj smrtelný
Nevypověditelná smlouva? Smlouva, kde se jedna strana zbavuje dopředu svých práv je přece neplatná, či ne?
Ne, takto zjednodušeně to nefunguje.
Václav Láska
Aksim
Pane doktore, bratrstvu kočičí pracky se podařilo zakonzervovat situaci v dozorčí radě i v představenstvu, kde sedí pánové, kteří jsou zralí na tepláky. Je za této situace možné očekávat v DPP jakékoliv pozitivní řešení, t.j. konec zlodějin a krádeží?
Nechtějte po mně, abych spekuloval o úmyslech svého bývalého klienta.
Václav Láska
František
Zdravím, na základě čeho jste prověřoval ekonomickou výhodnost smluv DPP?
Na základě vícero aspektů. Ale rovnou říkám, že konečnou škodu určí znalci přibraní policií. Podle mého lze diskutovat o konečné výši škody. O čem diskutovat nelze je fakt, že byly uzavřeny v podvodném úmyslu způsobit DPP škodu a jinému neoprávněnou výhodu.
Václav Láska
Jana
je vidět, že jste studentem Plzeňské fakulty, neumíte si sám napsat ani platnou smlouvu...
A to si představte, že mě i na plzeňských právech vyhodili od jedněch státnic. Školu, která se dala vystudovat za pár měsíců, jsem tak já musel studovat 5 a půl roku. To fakt musím být diletant. Ale co naděláte. Ne každému je shůry dáno.
Václav Láska
Mutant
Dobrý den, můžete prosím jmenovat osoby, které jsou členy organizovaného zločinu na DPP? Děkuji
Nemohu, uvedl jsem je do trestního oznámení.
Václav Láska
Bábinka N.
Dobré dopoledne, podílel jste se na sledování politiků na Praze 11, jak vám bylo mnohokrát předhazováno? Děkuji za odpověď.
Nepodílel, ale je pravdou, že jsem v ABL působil v době, kdy k němu mělo docházet.
Václav Láska
Marie Pučelíková
Dobrý den pane Lásko, chci se zeptat zda je možné, že peníze, které se objevily na účtech pana Kocourka, nemohou být peníze odkloněné z městských částí Praha 11 a 13. Ty přece tzv. nevýhodně investovaly přes firmu Key Investment a o peníze přišly. Myslím si , že to byly ukradené peníze z městských částí a přes firmu Key Investment a Kocourkův účet měly být vyprány a zlegalizovány. Děkuji . M.Pučelíková
Takovou souvislost jsem nezjistil.
Václav Láska
Ondra
Zajímalo by mě, jak se člověk s vaší minulostí dostal k tam významné zakázce jako je ta pro DPP? A co na vaše nestandardní chování říká ČAK? Máte ještě licenci?
Zřejmě proto, že zadavatel této práce má o mě jiné smýšlení než Vy. A kdybych neměl licenci, jistě se to od AK Šachta dozvíte v ten samý den, kdy o ní přijdu.
Václav Láska
Miluše Vlasáková
Dobrý den, jak velký máte tým a kolik lidí na právní analýze pracovalo? V souvislostí s tím bych se ještě chtěla zeptat, kolik jste za vaši analýzu inkasoval? Děkuji za odpovědi.
Tým byl pětičlenný. Inkasovali jsme odměnu cca 750.000,- Kč. Protože v týmu byly moji zaměstnanci, šlo z této částky 240.000,- Kč na zdravotní a sociální pojištění a na daně zaměstnanců. Odměna, která připadla mně osobně je cca 220.000,- Kč před zdaněním.
Václav Láska
Josef
Dobrý den pane Lásko, kdo konkrétně vám dal pokyn na podání trestního oznámení? Nebo jste ho podal z vlastní iniciativy?
Podat trestní oznámení jsem doporučil jako závěr své analýzy. Následně jsem je vypracoval a podal na základě plné moci udělené DPP. V současnosti mám tuto plnou moc již vypovězenu.
Václav Láska
M. Hrubý
Pane Dr. sdělte prosím jaký máte názor (příp. radu) - na veřejnoprávní kupní smlouvy uzavírané v samosprávami (včetně lživých doložek § 43 ZoP), které jsou navíc doplňovány o záruky doplacení kupní ceny - bez schválení zastupitelstvy? Děkuji MH
Lucka
Dobrý den, proč s vaším auditem nesouhlasí KPMG? Děkuji, Lucie
Nemám žádnou informaci o tom, že by KPMG nesouhlasilo se závěry mé analýzy.
Václav Láska
M. Hrubý
Pane Dr. sdělte prosím jaký máte názor (příp. radu) - na veřejnoprávní kupní smlouvy uzavírané samosprávami (včetně lživých doložek § 43 ZoP), které jsou navíc doplňovány o záruky doplacení kupní ceny - bez schválení zastupitelstvy? Děkuji MH
Vojta Vořechovský
Dobrý den pane Lásko, které osoby z dozorčí rady se podle vás na tom rozkrádání DPP podílely?
Sdělil jsem jejich jména policii a přímo DPP. Pokud bych je sdělil veřejnosti, vykoleduji si sérii dalších trestních oznámení a žalob. Nezlobte se tedy, že to neudělám.
Václav Láska
Jaroslav Fichtl
Dobrý den, měl bych na vás dotaz... podle čeho soudíte, že byly zakázky předražované ve stovkách procent? Spolupracoval jste při auditu s nějakými ekonomy? Jakými? Děkuji JF
Spoléhal jsem se na své znalosti jak advokáta, tak bývalého vyšetřovatele hospodářské kriminality. A dobře vím, že hlavní slovo v otázce výše škody budou mít soudní znalci.
Václav Láska
Veronika Dlouhá
Pěkné poledne pane Lásko, chtěla bych se vás zeptat v jakém směru spolupracujete s Transparency International a jestli pak víte, kdo TI financuje? díky za odpověď. V.
Působím tam jako konzultant. To znamená, že s nimi spolupracuji na konkrétních kauzách. O tom jak je TIC financována mám přehled.
Václav Láska
Jaroslav Dloubal, Horní Počernice
Přeji hezký den, když nastoupil pan Dvořák na místo GŘ DP Praha, bylo po pár dnech každému jasné, že přišel DP Praha brutálně vytunelovat. Co dělali novináři? Co média? Jak je možné že mohl v klidu bezostyšně krást?
Jarda
Zdravím, podali jste trestní oznámení na radního Noska? Pan Lich totiž tvrdí, že tunelovat DPP ve prospěch Oleo chemical. díky
Nemůžu Vám odpovědět, jestli ano či ne. Důvodem je opět mlčenlivost. Kauza Oleo chemical byla mezi případy, ke kterým jsem se v analýze vyjádřil.
Václav Láska
LK
jak to, že děláte audit u klienta, který si žádný audit neobjednal?
Nedělal jsem audit, ale právní analýzu. A tu si u mě klient objednal.
Václav Láska
augustin
Dobrý den, chtěl bych Vás pochválit za Vaše vystoupení v Událostech ČT v duelu s panem Dvořákem.Ten člověk nemá vůbec sebereflexi. Můžete prosím "prognozovat vývoj" kauzy DP "po těch "prohrách" pánů Svobody a Tůmy?
Věřím, že trestní řízení je aktuálně nezávislé na vývoji politické situace v Praze. A doufám, že nezávislé zůstane až do pravomocného rozhodnutí ve věci samé.
Václav Láska
jiri
Přeji vám hezký den, když se na to podíváme trochu z nadhledu, na kauzy jako Dvořák a DPP, Řebíček a jeho Diamosnt, Blanca, ŘSD a pražský obchvat, Rath a jeho středočeský švédský stůl, Palas a jeho "soukromý" moravskoslezský kraj, Drobil a jeho drobné za čističku, Kmotři ze severních čech a jejich dojná kráva Krajská zdravotní, ..a bylo by toho na 10 stránek... nepřijde Vám tak trochu, že tohle všechno je v podstatě jedno a to samé přes kopírák?? Tedy vše řízené politiky přes spřízněné podnikatelské subjekty, přičemž politici ale nenesou nikdy odpovědnost, vždycky v tom lítají "renomované" právnické firmy, které za horentní peníze sestaví smlouvy,díky kterým státní (krajská či městská) kasa vykrvácí a přesto nikdo nikdy nepohnal právě tyto právníky k zodpovědnosti (min finanční), ...
Ano, přijde.
Václav Láska
zastupitel
Dobrý den. Pane Dr., mám souvisící dotaz k hospodaření samospráv - ke smlouvám se soukromými subjekty obecně. Jak nahlížite na kupní smlouvy, které obsahují nepravdivou doložku ( podle § 43 ZoP) a navíc jsou bez souhlasu Zastupitelstva doplněny o unikátní záruku doplacení smluvní ceny? Máte radu jak od smlouvy odstoupit ? Děkuji MH
Saša
Pane Lásko, nevím proč u nás není zaveden jednoduchý a účinný instrument proti rozkrádání a sice : když se u někoho zjistí podezřele neúměrný majetek, proč takový majitel na vyzvání státních orgánů nemá povinnost sám obratem předložit příslušné dokumenty dokládající původ prostředků k pořízení takového majetku ? Nefungoval by takový instrument podobně jako v přírodě samočištění řek ? Ani nevíte kolik lidí je Vám fandí.Hodně zdaru a zdraví přeji.
Zřejmě proto, že by byl velmi účinný.
Václav Láska
Jana K.
Dobrý den pane Lásko, na základě zjištění z právní analýzy jste nepřímo inicioval podání trestních oznámení, která se ovšem - podle Vašich vyjádření - týkala pouze části zjištění kolem DP. Ředitel Lich byl odvolán a Vy jste stále vázán mlčenlivostí vůči DP. Zajímalo by mě, jak budete/či jak je možné/ dle zákona správné postupovat ve věci zbývajících zjištění, na něž trestní oznámení, pokud vím, podána nebyla. Vaší práci velmi respektuji a přeji Vám v ní i nadále hodně zdaru.
Teoreticky můžou trestní oznámení podat i jiné subjekty, které disponují informacemi o spáchání trestné činnosti. A teoreticky je možné, že se k neoznámeným skutkům dopracuje i Policie sama, při prověřování toho, co oznámeno již bylo.
Václav Láska
Saša
Pane Lásko, nevím proč u nás není zaveden jednoduchý a účinný instrument proti rozkrádání a sice : když se u někoho zjistí podezřele neúměrný majetek, proč takový majitel na vyzvání státních orgánů nemá povinnost sám obratem předložit příslušné dokumenty dokládající původ prostředků k pořízení takového majetku ? Nefungoval by takový instrument podobně jako v přírodě samočištění řek ? Ani netušíte, kolik lidí Vám fandí. Hodně zdaru a zdraví !
JK
Dobrý den, pakliže je smlouva uzavřená managementem podniku pro podnik extrémně nevýhodná (např. nevypověditelná), je možné obrátit se na soud se zpochybněním takové smlouvy, neboť byla uzavřena za nápadně nevýhodných podmínek? Mimochodem, na serveru www.ceskapozice.cz dnes ekonomický ředitel DP (od června 2012) Heřman uvedl, že ŽÁDNÁ ze smluv, uzavřených pražským dopravním podnikem, není pro DP výhodná!
Jaromír Souček
Dobrý den, pane Lásko, můžete popřít mediální informace o tom, že v době sledování politiků na Praze 11 jste byl šéfem divize, která tuto činnost prováděla? Děkuji
Nemohu. V části doby (rok 2007), kdy měla ABL sledovat politiky na Praze 11, jsem s ABL spolupracoval.
Václav Láska
Magda
Pěkný den, já i všichni poctiví občané ČR upřímně doufáme, že tu zločineckou skvadru v DPP pošlete tam kam patří, a to do tepláků na pěkně dlouho. Držím vám palce!
Jana K.
Dobrý den, během medávných Událostí komentářů jste seděl tváří v tvář verbálně agresivnímu Martinu Dvořákovi, který namísto, aby se sám zpovídal ze svého skandálního jednání v DP, na vás útočil a požadoval vysvětlení neustále po Vás (za aktivnímu přispění směšného a v této pozici trapně neschopného a Dvořákem snadno manipulovaného moderátora Klepetka). Dvořák má navíc - nechápu, že si toho média stále nevšímají - zcela totožnou gestikulaci, mimiku, rétoriku, slovník i manipulativní způsob vedení diskuse - naprosto, naprosto totožný s pražským superkmotrem Bémem, což podle mě svědčí o tom, že tito dva mají a měli mimořádně blízké a každodenní kontakty a pracovní "vazby." Obecně by mě zajímalo, pokud sedíte a argumentujete proti lidem, o nichž jste přesvědčen, že jsou to neusvědčení zločinci, jak Vám to pomáhá v obraně proti jejich útokům a jaký je vůbec Váš odhad, že budou usvědčeni a odsouzeni. (Bradáčovou jmenovali snad na poslední chvíli, díkybohu!). Srdečně Vás zdravím
Na sezení tváří v tvář zločinci jsem si zvykl během své 11 leté služby u policie. To že se na mě teď pan Dvořák vrhá, stejně jako advokáti Šachta a partners (kteří mě označují za psychopata), považuji za začátek taktiky obhajoby.
Václav Láska
pepa
pane Lásko, vy jste dostal zakázku na tuhle práci pro DPP po výběrovém řízení ? je zakázka pro vás výhodná pro DPP ? co říkáte tomu, že i ředitel Lich byl jmenován bez výběrového řízení ?
Bez výběrového řízení. Což je možná chyba. Protože kdyby bylo výběrové řízení vyhlášeno, mohli ji získat advokáti ze Šachta & partners.
Václav Láska
coco
Děkuji, že jste podal trestní oznámení, konečně řekl, že samotné audity nic neřeší atd. Máte nějaké informace, kdo stojí za firmou Haguess?
milan
pravda a Láska zvítězí?:-)
I slušná remíza by byl úspěch.
Václav Láska
Michal P.
Dobrý den, je mezi lidmi z podaných trestních oznámení také někdo ze společnosti CSC Computer Sciences, přes kterou z DPP odtekla více než miliarda korun az 3 roky? Děkuji, MP
Nemohu se vyjádřit k obsahu trestních oznámení. Ale této společnosti jsem se věnoval v analýze a dospěl jsem k závěru, že podezření z trestné činnosti je mimořádně vysoké.
Václav Láska
Tronner
Jak je možno se s Vámi spojit? Kdybych třeba věděl něco zajímavého pro Vaši další práci ... Vydržte a nedejte se! K.T.
vaclav.laska@ak-laska.cz
Václav Láska
Petr Koubek
Vážený pane, je dobře, že se o dopravním molochu mluví nejen jako o účetní položce, že se diskutuje o jeho fungování. Za to Vám děkujeme!
Petr
Koukám, že se zde pakáž typu Šachta a partners alias MSB Legal alias Dvořák, Rittig, Janoušek, Vodrážka, Nosek a spol. dost snaží !!! Pane Láska držím palce a vydržet, oni nakonec skončí na Pankráci, kam patří !!!
Vláďa
Podle médií nosí předseda odborů Dufek hodinky Breitling v hodnotě 120.000 korun. Nevíte z jakých zdrojů mohly být tyto hodinky financovány ?
Nevím, ale považuji to za výsledek nedostatku sociální inteligence toho pána.
Václav Láska
mhi
Dobrý den! Předběžný dotaz: Jste jako bývalý policista a nyní advokát toho názoru, že v trestních věcech prvoinstanční soudy zcela dodržují zásadu "in dubio pro reo", nebo se to blíží spíše "když se to dostalo až sem, tak ho přece musíme odsoudit", i kdyby se mělo odůvodnit kruhem ? A nyní vlastní dotaz: Jak moc si myslíte, že provinstanćní soud ovlivní rozhodování takto mediálně známého případu, případně presence "top" adovkátů jako obhájců ? U civilních sporů lehce pociťuji, že soudy se bojí jít proti straně, která je silněji zastoupena. Diky, Martin
To není o „soudu“, ale o jednotlivých soudcích. Jsou to jen lidé. Někteří kvalitní hodně, někteří méně. Někteří odvážní, jiní méně.
Václav Láska
Jiří Severa
Pane Lásko, co říkáte na to, že Vaše práce pro DPP byla zadána neoprávněně a bez výběrového řízení? Jak můžete proti takovýmto praktikám bojovat, když se jich sám účastníte?
Moje práce byla zadána a provedena v souladu se zákonem. A dokonce v souladu s obecnými zásadami morálních pravidel.
Václav Láska
Ing, Daniel Žingor
Dobrý den pane Lásko! Nemám jak jinak Vám vyjádřit svoji podporu a vděčnost za to, co děláte. Zároveň taky přesvědčení, že to stojí zato. Děkuji Vám a přeji pevnost, nepohnutelnost a Boží ochranu ve všem, co podnikáte.
Díky
Václav Láska
Jarka
Dobrý den, mám informace, že se DP tuneloval i přes firmu ICZ. Jednalo se o IT služby, zejména na systému SAP. Firma ICZ vyhrála výběrové řízení, protože bylo napsáno tak, že se tam tradiční dodavatelé SAPu nemohli přihlásit, nesplňovali totiž kritéria. Firma ICZ pak od těchto dodavatelů SAPu řešení nakupovala, jejich ceny násobila dvěma až třemi a tyto peníze pravděpodobně vyváděla. Jedná se o obrat cca 2 miliardy. Týkala se Vaše trestní oznámení také tohoto případu?Pokud ne, měl by se na to někdo mrknout. Děkuji Jarka
V analýze jsem se tomu věnoval se závěrem o podezření ze spáchání trestného činu.
Václav Láska
Vilém Kraus
Dobrý den, nepříjde Vám zvláštní, že do světa pustíte tvrzení o organizovaném zločinu v DPP a odmítnete to doložit konkrétními přiklady? Děkuji, Kraus.
Nepřijde, pokud jsem to doložil orgánům činným v trestním řízení. A věřte mi, že pokud policie dojde k závěru, že nemám pravdu, tak budu po zásluze ztrestán.
Václav Láska
insider
Dobrý den, dostali jste se v auditu i ke smlouvám s firmamy Bitmedia, Crowsnest, Westminster, Proximity, Rencar, Telia Call, Semma, CleverBee, které měly sídlo na stejné adrese? Prověřovali jste fakturace na stejných částek na dva různé ůčty? Budete podávat trestní oznámení i přesto, že ste museli práci skončit?
K první a druhé otázce je odpověď ano.
Václav Láska
ctenar
Vydrzte!!! zlocinecka organizace, neni normalni mit vilu za 50 mega za plat v mestske firme. V USA by uz sedeli ve vazbe.
No jo, jenže pak by je třeba "občanská porota" osvobodila. Vzpomeňte na O.J.Simpsona. Nic není dokonalé.
Václav Láska
ad Petr
Advokátní kancelář Šachta a partneři věnuje nemalé prostředky nekalému boji proti všem,kteří se snaží zločinné praktiky rozkrývat! Sledovali Karla Randáka, vytvořili stránky vašesvoboda,na kterou pod falešnými sliby lákali příznivce a snažili se ovlivňovat veřejnost jednostrannými útoky a lži...Bylo by zajímavé rozkrýt i tok peněz tímto směrem! Kdo má zájem se takto nefér hájit?
Nefér se hájí ti, co nemají žádnou možnost ospravedlnit se fér.
Václav Láska
Martin
Dobrý den, je možné aby škody DPP nahradili členové dozorčí rady, když evidentně nevykonávali správně svoji činnost ? Politici v dozorčích radách se holedbají, že z důvodu ručení svým veškerým majetkem za dozorované firmy musí mít nehorázné odměny. TAK AŤ TEĎ ŠKODY UHRADÍ ! Děkuji Martin
Teoretická možnost tu je. A v praxi doufám, že povinnost nahradit škodu bude součástí rozsudku v této věci.
Václav Láska
anonym
Dobrý den, myslím, že je možné řešit škody způsobené uzavřením nevypověditelných smluv požadavkem na náhradu těchto škod po bývalém představenstvu a p. Dvořákovi z titulu porušení povinnosti řádného hospodáře dle ObchZ, §194, odst. 5? Děje se tak?
KM
Dobrý den, slyšela jsem, že pan Lich byl odvolaný proto, že v DPP udělal více škody než užitku. Není proto trestní oznámení na dle vašich slov zločineckou organizaci spíše jakousi odvetou za jeho odvolání? Nepřipadáte si jako figurka ve vysoké hře? Děkuji, KM
Po seznámení se s tím, co se v DPP dělo v letech 2007 až 2011, jsem si jist, že má práce měla smysl. Byla opodstatněná a správná.
Václav Láska
Pražan
Dobrý den, vážím si Vaší práce. Jaké kroky by podle Vás měly být podnikány?
Součinnost s policií.
Václav Láska
kotrmelec
BIS nyní uveřejnila zprávu, z níž vyplývá, že prakticky všechny firmy se státní účastí manipulovaly se zakázkami (viz http://www.lidovky.cz/bis-lobbiste-ovlivnovali-zakazky-statnich-firem-f67-/ln_domov.asp?c=A120822_104245_ln_domov_mc). Nebudu se ani pozastavovat nad tím, že se to týká všech českých podniků, ale zajímalo by mne, proč s tím BIS přichází právě nyní.
Není to poprvé, co tohle BIS říká.
Václav Láska
Petr
Dobrý den. Dodnes mě udivuje kauza "milion za zákon", při které byl komunistický poslanec Dolejš natočen, jak souhlasí s úplatkem za změnu loterijního zákona. Dokonce popsal i postup zamaskování toho úplatku. Policie ovšem odložila vyšetřování s tím, že nezjistila trestní čin. Jak je toto možné?
Pro mě je nepochopitelné, jak může pan Dolejš nadále zůstávat v politice, účastnit se veřejných diskuzí a povídat o morálce.
Václav Láska
Ahoj
Pane Lasko, timto Vam i panu Lichovi Velmi Dekuji, za to ze se snazite neco delat s mafii ktera nas vsechny okrada. Drzim nam vsem palce at se vse radne vysetri a odpovedne osoby budou potrestany. Kdyz vidim M.Dvoraka jak se usmiva, je mi z neho spatne. Jaka je dle vase nazoru pravdepodobnost ze v teto kauze budou odpovedne osoby potrestany ? Dekuji za odpoved.
Pokud do vyšetřování nezasáhne "vyšší moc", pak věřím v odsuzující rozsudky.
Václav Láska
Jak
Dobrý den, mohl byste popsat, jakou máte adv. specializaci, příp. popsat historii a úspěchy vaší AK? Díky a zdravím.
Nejsem specializován. Spíš jsou oblasti, kterým se nevěnuji. Ale za specialistu na jakoukoli oblast se nepovažuji. Největším úspěchem mé advokátní kanceláře je to, že mi dosud nebyla odňata advokátní licence.
Václav Láska
Váňa
Dobrý den, dostal jste při odchodu od policie odstupné? Děkuji za odpověď Váňa
Ano, dostal. Jednorázové odchodné cca 90.000,- Kč, za které jsem si koupil ojetý vůz Ford Fiesta. A dále mám měsíční příspěvek ve výši cca 7.500,- Kč.
Václav Láska
J .Pytlík
Dobrý den, je pro Vás práce na takto sledované kauze jako každá jiná, nebo je to i trochu adrenalin?
Rozhodně to není práce jako každá jiná. Je to náročné především po psychické stránce. Na druhou stranu jsem rád, že jsem možnost na "tomhle" pracovat, dostal. A tohle byla zřejmě poslední otázka. Děkuji za Vaše dotazy. A toho kdo má zájem vědět více o mé další práci, či názorech, toho rád přivítám na svém facebookovém profilu "Právo s Láskou"
Václav Láska