V pražské ODS se v úterý večer odehraje další kolo boje o pražský dopravní podnik a jeho miliardové zakázky. Jedná klub zastupitelů strany, která je rozdělena na dva tábory. Ten jeden reprezentuje předseda pražské ODS a primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, ten druhý tvoří ti, kdo měli moc před jeho nástupem.

A předmětem sporu je post ředitele dopravního podniku. Svobodova muže Vladimíra Liche odvolala dozorčí rada a představenstvo, kde má ODS silné zastoupení, minulý týden. Lich se pokoušel změnit řadu velkých zakázek předchozího vedení, a jak přiznává, s politiky v dozorčí radě o tom nechtěl moc mluvit.

Bývalý předseda pražské ODS Boris Šťastný, který stojí proti Svobodovi, tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz, že za vším je ale jen touha po moci současného primátora Prahy.

Cítíte se v souvislosti s událostmi v dopravním podniku jako vítěz nad primátorem Svobodou, když je nyní pražská ODS rozštěpená?

Necítím se být vítězem. Z toho, že se pražská ODS štěpí, je slabá nebo neúspěšná, radost nemám. Právě naopak, jsem z toho velice smutný.

Na druhou stranu ale cítím jistou míru satisfakce. Potvrdila se totiž má slova o tom, že panu docentu Svobodovi vůbec nejde o boj dobra se zlem či o přerod pražské ODS, nýbrž čistě o získání mocensko-ekonomického vlivu díky laciným politickým trikům a prodeji pražské ODS tůmovsko-schwarzenbergovské části TOP 09.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se