Zahraniční firmy se snaží uspět v soutěži o stavbu českých dálnic. Vůbec poprvé se nyní uchází o stavbu úseku dálnice D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem například firma z Turecka. Zakázka má hodnotu 7,5 miliardy korun. Turci si věří, podali samostatnou nabídku, firmy z Rakouska se raději spojují s tuzemskými společnostmi.
„Je to nový trend, hlásí se nám teď do projektů firmy z Turecka i Portugalska, což předtím nikdy nebylo,“ říká nový šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák.
Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.