Andrej Babiš je jako živel. Tak, jak působí v televizi - bouřlivě, emotivně - takový je i mimo záběr kamer. Skáče z tématu na téma, dá vám najevo, když se nudí, občas nekontrolovatelně střídá češtinu se slovenštinou.

A nejde daleko pro silné slovo. Ani v rozhovoru, který s ním po jeho zvolení předsedou hnutí ANO 2011 udělaly Hospodářské noviny.

Při interview si povolal na pomoc svého dlouholetého spolupracovníka z Agrofertu Jaroslava Faltýnka, který je ve straně místopředsedou a má její budování fakticky na starost. (Odpovědi, které místo Babiše říkal on, jsou označeny zkratkou JF - pozn. red.)

Podle jakého klíče vybíráte, koho podpoříte v krajských volbách? Miliony od vás mají dostat Východočeši a zlínský spolek M.O.R.

Vybíráme to obdobně, jako vybíráme lidi do hnutí, takže si ověřujeme, co v životě dělali, co mají za sebou, jestli se angažovali v politice, jestli neměli problémy v podnikání, jaká je jejich pověst.

Ale má to ještě nějakou další logiku? Říkali jste, že krajské volby budou experiment, abyste věděli, zda mají lidé o vaši stranu zájem. Tak jestli jste i sociologicky vybírali kraje, kde se nějak zviditelníte.

JF: Když jsme začali stavět strukturu, řada našich lidí chtěla, abychom kandidovali už v krajských volbách. Debatovalo se o tom tři měsíce a řekli jsme si, že na to nemáme, abychom ve třinácti krajích postavili kandidátky o v průměru 50 lidech a zároveň mohli u každého garantovat kvalitu a čistotu.

Někteří naši lidé s tím byli nespokojení, byli nadržení. A tak vznikli Východočeši, což jsou částečně naši lidé, jsou tam stávající i bývalí starostové a zastupitelé hlavně z menších obcí. Rozhodli jsme je podpořit, protože tam jsou lidé, které známe. MOR je stejný příklad. Na jejich kandidátce jsou lidé z ANO 2011.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.