Andrej Babiš je jako živel. Tak, jak působí v televizi - bouřlivě, emotivně - takový je i mimo záběr kamer. Skáče z tématu na téma, dá vám najevo, když se nudí, občas nekontrolovatelně střídá češtinu se slovenštinou.

A nejde daleko pro silné slovo. Ani v rozhovoru, který s ním po jeho zvolení předsedou hnutí ANO 2011 udělaly Hospodářské noviny.

Při interview si povolal na pomoc svého dlouholetého spolupracovníka z Agrofertu Jaroslava Faltýnka, který je ve straně místopředsedou a má její budování fakticky na starost. (Odpovědi, které místo Babiše říkal on, jsou označeny zkratkou JF - pozn. red.)

Podle jakého klíče vybíráte, koho podpoříte v krajských volbách? Miliony od vás mají dostat Východočeši a zlínský spolek M.O.R.

Vybíráme to obdobně, jako vybíráme lidi do hnutí, takže si ověřujeme, co v životě dělali, co mají za sebou, jestli se angažovali v politice, jestli neměli problémy v podnikání, jaká je jejich pověst.

Ale má to ještě nějakou další logiku? Říkali jste, že krajské volby budou experiment, abyste věděli, zda mají lidé o vaši stranu zájem. Tak jestli jste i sociologicky vybírali kraje, kde se nějak zviditelníte.

JF: Když jsme začali stavět strukturu, řada našich lidí chtěla, abychom kandidovali už v krajských volbách. Debatovalo se o tom tři měsíce a řekli jsme si, že na to nemáme, abychom ve třinácti krajích postavili kandidátky o v průměru 50 lidech a zároveň mohli u každého garantovat kvalitu a čistotu.

Někteří naši lidé s tím byli nespokojení, byli nadržení. A tak vznikli Východočeši, což jsou částečně naši lidé, jsou tam stávající i bývalí starostové a zastupitelé hlavně z menších obcí. Rozhodli jsme je podpořit, protože tam jsou lidé, které známe. MOR je stejný příklad. Na jejich kandidátce jsou lidé z ANO 2011.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.