Obvodní soud pro Prahu 6 už podruhé nepravomocně osvobodil advokáta Julia Kramariče viněného z podplácení.

Právník podle obžaloby po dvou vězních požadoval, aby za úplatek lhali při soudním jednání s údajným šéfem arménské mafie v Česku Andranikem Soghojanem.

Soud advokáta již jednou osvobodil, odvolací senát ale kauzu vrátil k novému projednání. Kramarič obvinění zásadně odmítá, přičítá ho svým nedobrým vztahům s Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Advokátovi hrozilo až šestileté vězení. Podle obžaloby navštívil v dubnu 2010, ještě před začátkem projednávání kauzy s údajným "vorem v zakone", v ruzyňské věznici dva muže - Davida Štinčíka a Jaroslava Duba.

Štinčíkovi prý nabídl 500 tisíc korun, když před soudem uvede, že vraždy, ze kterých je viněn Soghojan, zorganizoval klíčový svědek v případu Tagir Tarsžojev. Údajně po něm také požadoval, aby obvinil z podplácení ÚOOZ.

Dubovi pak podle obžaloby Kramarič daroval drahé hodinky a půjčil mu 30 tisíc za to, že dosvědčí, že také jeho se snažili policisté ovlivnit.

Podle Kramariče stojí za jeho obviněním averze, kterou k němu chovají detektivové. Soghojana podle právníka kriminalisté falešně obvinili. Dub a Štinčík měli prý přímo od Tarsžojeva, který byl s nimi ve vězení, informace, že vraždy zorganizoval on. Vězni advokáta údajně oslovili sami.

Kramarič měl problémy se zákonem i kvůli podezření, že vydíral uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Jihoafrická policie jej na konci května 2009 opakovaně zadržela na letišti v Johannesburgu kvůli údajné snaze ovlivnit Krejčířovu výpověď v kauze únosu jeho otce Lamberta.