Český rozhlas Rádio Česko bude minimálně do konce roku vysílat v digitálních platformách, a to i v případě, že by přišlo o analogové vysílání na VKV vysílačích BBC World Service.

V úterý odpoledne to řekl mluvčí Českého rozhlasu Jakub Čížek. Úplný konec Rádia Česka zatím podle něj není na pořadu dne.

BBC kvůli úsporným opatřením zvažuje ukončení vysílání v ČR. Podle Čížka nyní vede Český rozhlas s BBC jednání o další spolupráci. "Další kroky vedení Českého rozhlasu v této věci lze očekávat v polovině srpna," uvedl Čížek.

Podle informací IHNED.cz by mělo Rádio Česko na konci srpna ukončí klasické vysílání. Ve hře je stále vytvoření nové stanice mluveného slova, která by mohla vzniknout vzniknout spojením Rádia Česko a Českého rozhlasu 6.

"Mluvit o konci rádia Česko je předčasné," tvrdí mluvčí rozhlasu Jakub Čížek. "BBC se z finančních důvodů nechce dál podílet na vysílání v České republice. Budeme dál jednat s BBC Radiocom a panem Kolářem o tom, jak se bude do budoucna financovat vysílání BBC v Praze," dodal Čížek.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání před několika dny nepovolila novou dohodu mezi Českým rozhlasem a BBC, podle které mělo české vysílání v tuzemské síti BBC rozšířit na 12 hodin.

Rádio Česko je analytická zpravodajsko-publicistická stanice Českého rozhlasu navazující na někdejší české vysílání BBC. Vysílá výhradně mluvené slovo. Obsah vysílání tvoří především aktuální zpravodajství a publicistika.

S koncem Rádia Česko, které mělo renomé především mezi vzdělanějšími posluchači, se dostává do vážných problémů i klíčový projekt současného generálního ředitele Čro Petera Duhana – stanice mluveného slova, která měla vzniknout spojením Rádia Česko a Českého rozhlasu 6.

Na její zřízení vysílání nyní nemá rozhlas potřebné frekvence. Čro 6 totiž vysílá pouze v pozdních večerních hodinách na středovlnných frekvencích Čro2 Praha.