Na jaře se zdálo, že zmizelo riziko návratu desítek pražských narkomanů zpět na ulici. Starosta Prahy 1 kývl na to, že metadonové centrum společnosti Drop In smí zůstat až do září v prostorách v centru metropole. A v létě se přestěhuje do nového pavilonu v Nemocnici Na Bulovce.

To je však nyní velmi nejisté. Pro jednu z nejstarších českých organizací, která se systematicky věnuje práci s narkomany, to znamená, že její metadonové centrum může od září dočasně přestat existovat.

Prostory v nemocnici pořád nejsou zkolaudované, věc brzdí neshody mezi dvěma vlastníky nemocnice, hlavním městem a státem, kdo do nových prostor nakoupí vybavení. A Praha 1 na výpovědi z ulice Ve Smečkách trvá. Na vyřešení situace je závislých mnoho desítek narkomanů, kterým metadon zajišťuje možnost nevrátit se ke shánění drog a tedy i ke krádežím.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se