Když šel mladý designér Michal Marko kolem party dělníků, kteří právě rozbalovali z krabic velké solární panely, dostal na první pohled bláznivý nápad. Co takhle ty kartony využít a něco z nich vyrobit? Například nábytek? A společně se dvěma dalšími kamarády svoji vizi převedl do reality.

Navrhli a vyrobili gauč s názvem ADsettee, který je sestavený z tvrdých zvlněných papírových kartónů, dá se kdykoliv rozložit i přestěhovat a stojí pár stovek. A s nápadem uspěli.

S gaučem vyhráli v kategorii Potenciál v soutěži Vodafone Nápad roku 2012, která každoročně odměňuje svěží nápady v byznysu a autorům pomáhá rozjet s daným nápadem jejich vlastní podnikání. Celkově se umístili na pátém místě.

"Všichni jsme studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a dobře víme, jaké to je, když máte hluboko do kapsy. Nemáte prostě peníze na drahé vybavení bytu. Právě to nás inspirovalo k tomu vytvořit tohle křeslo. Je vyrobené z kartonu od solárních panelů, které by se jinak vyhodily. A bude stát jen kolem čtyř stovek," říká šestadvacetiletá Monika Bajerová, jedna ze tří členů autorského týmu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se