Česko je prý krásná země s velmi vzdělanými a otevřenými lidmi. Bohužel se ale neumějí „prodat“ a brzdí je zbytečná byrokracie. Tak vidí Česko špičkový německý fyzik Georg Korn, který se z Berlína přestěhoval do Prahy, a už víc než rok pomáhá českým vědcům vybudovat poblíž Prahy centrum Eli - nejmodernější a nejvýkonnější laser na světě.
„Strávil jsem tři roky v Spojených státech, takže mohu srovnávat. V porovnání s Američany jsou čeští studenti a mladí vědci velmi vzdělaní. Ovšem až zbytečně skromní. Američané mají po studiích méně znalostí, ale zato lépe dokážou nastartovat svou kariéru a prodat to, co umí,“ soudí Korn.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










