Česko je prý krásná země s velmi vzdělanými a otevřenými lidmi. Bohužel se ale neumějí „prodat“ a brzdí je zbytečná byrokracie. Tak vidí Česko špičkový německý fyzik Georg Korn, který se z Berlína přestěhoval do Prahy, a už víc než rok pomáhá českým vědcům vybudovat poblíž Prahy centrum Eli - nejmodernější a nejvýkonnější laser na světě.

„Strávil jsem tři roky v Spojených státech, takže mohu srovnávat. V porovnání s Američany jsou čeští studenti a mladí vědci velmi vzdělaní. Ovšem až zbytečně skromní. Američané mají po studiích méně znalostí, ale zato lépe dokážou nastartovat svou kariéru a prodat to, co umí,“ soudí Korn.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se