Právníka Františka Šejnosta, který zastupuje manželku obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, prý napadli v pondělí dva mladíci a zranili ho na hlavě.

Šejnost v úterý řekl, že útočníci ho napadli ve městě mimo Prahu po slovních útocích a chtěli po něm, aby se neangažoval v Rathově kauze a rezignoval na mluvčího Rathovy rodiny. "Bylo to až na hranici vydírání," řekl právník.

Po incidentu prý Šejnost volal policii prostřednictvím tísňové linky 158, ale podle jeho vyjádření nikdo nepřijel. Nenavštívil ani nemocnici, zranění na hlavě si ošetřil sám.

Šejnost se prý setkal s Rathovou manželkou v pondělí večer na zahrádce jedné restaurace mimo Prahu a Hostivici a byli tam podle domluvy sami. Za nimi prý přišla dvojice potetovaných mladíků, kteří na ně začali  slovně útočit.

Právník a Rathova manželka před nimi proto odešli, na náměstí je ale prý mladíci dostihli a s právníkem se údajně poprali.

Podle Šejnostových informací má policie kamerové záznamy zmíněného napadení. Sám právník incident policii nehlásil.

 

Ratha protikorupční policie viní z přijetí sedmilionového úplatku. Hrozí mu až dvanáctileté vězení. Kriminalisté v případu stíhají také čtyři muže a tři ženy za podplácení, poškození finančních zájmů EU a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Skupina údajně zmanipulovala zadání tendru na rekonstrukci buštěhradského zámku.