Lang podle Štětiny "odmítl, že by ten únik byl z BISky". Šéf tajné služby také dodal, že odposlechy mohou mít na svědomí mocenská centra. Další člen výboru Vladimír Dryml (ČSSD) ale Štětinova slova nepotvrdil s tím, že se nebude vyjadřovat k tomu, co šéf BIS senátorům řekl. "Můj názor a názor většiny senátorů tady je takový, že únik z BIS byl - a je to problém tajné služby. A kdo za to může, to nechám na orgánech činných v trestní řízení," řekl Dryml.

Ředitel BIS před týdnem po jednání sněmovní komise pro kontrolu kontrarozvědky nevyloučil, že záznamy odposlechů pocházejí z tajné služby. Dodal ale, že je BIS nemůže verifikovat a že "zatím je řada indicií, které hovoří o jiných možnostech". Podle Štětiny dnes uvedl, že existují mocenská centra, která by za odposlechy mohla stát, ale ani ty nijak nespecifikoval. Výbor vzal Langovy informace pouze na vědomí.

Odposlechy, které zveřejňovala Mladá fronta Dnes, ukazují na Janouškův vliv na kroky města pod Bémovým vedením. Nynější poslanec Bém už kvůli tomu přerušil členství v ODS. Odposlechy pořídila podle listu před pěti lety BIS, o dva roky později údajně unikly do bezpečnostní agentury ABL, kterou tehdy vlastnil bývalý šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta.

Senátoři se podle Drymla bavili s Langem také o fungování BIS s ohledem na tvrzení o existenci justiční mafie a o problémech s financováním kontrarozvědky, které by prý mohly vést až k paralyzování činnosti této služby.

Štětina na jednání také nastolil otázku, kdo z BIS nese vinu za kriminalizaci bývalého důstojníka této tajné služby Vladimíra Hučína, než byl soudem obvinění zbaven. Lang k tomu podle senátora řekl, že to bylo rozhodnutí soudu. Štětina to vnímal tak, že šéf BIS s tímto verdiktem nesouhlasí. Senátor už loni obvinil Langa ze zneužití pravomoci veřejného činitele v Kauze Hučín. Kontrarozvědka už dříve všechna obvinění odmítla.