První máj v Praze se tradičně nesl v duchu oslav Svátku práce. Sváteční den využili ke shromážděním a demonstracím především zástupci krajních proudů politického spektra, a to jak z řad pravice, tak levice. Kromě krátkého střetu anarchistů s příznivci Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti se prvomájové dění obešlo bez dramatických situací.
Praha měla na 1. května nahlášeno celkem 15 shromáždění, pět z nich ale oznámil stejný pořadatel. Na Střeleckém ostrově se dopoledne sešlo několik desítek anarchistů, kteří si tu připomněli "justiční vraždu chicagských odborářů v roce 1886", tedy událost, kterou se zavedení Svátku práce inspirovalo. Průvod demonstrantů se pak za doprovodu policie vydal na náměstí Republiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








