První máj v Praze se tradičně nesl v duchu oslav Svátku práce. Sváteční den využili ke shromážděním a demonstracím především zástupci krajních proudů politického spektra, a to jak z řad pravice, tak levice. Kromě krátkého střetu anarchistů s příznivci Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti se prvomájové dění obešlo bez dramatických situací.

Praha měla na 1. května nahlášeno celkem 15 shromáždění, pět z nich ale oznámil stejný pořadatel. Na Střeleckém ostrově se dopoledne sešlo několik desítek anarchistů, kteří si tu připomněli "justiční vraždu chicagských odborářů v roce 1886", tedy událost, kterou se zavedení Svátku práce inspirovalo. Průvod demonstrantů se pak za doprovodu policie vydal na náměstí Republiky. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se