V pátek byl podmínečně a nepravomocně odsouzen za korupci, přesto lídr Věcí veřejných Vít Bárta nechce odejít z politiky. V neděli dokonce oznámil, že bude na podzim kandidovat na hejtmana.

„Budu kandidovat v krajských volbách v Plzeňském kraji, abych se tam mohl postavit pánům Jurečkovi a Pospíšilovi (podnikatel a zákulisní hráč Roman Jurečko a jeho spojenec ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil – pozn. red.), protože právě oni stojí za špatnou politickou kulturou v této zemi,“ řekl Bárta v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Reagoval tak na otázku, zda si nemyslí, že jeho kauza poškozuje domácí politiku. Bárta to odmítl a na rozdíl od soudního verdiktu trvá na tom, že své kolegy neuplácel, nýbrž jen vypomáhal poslancům své strany poté, co sněmovna snížila svým zákonodárcům platy.

"Nevzdám to, přejdu do protiútoku," uvedl Bárta.

Zatím není jasné, zda bude kandidovat za Věci veřejné. Zatím si ve své straně pozastavil členství a opustil post předsedy poslaneckého klubu. O návratu chce jednat až s novým předsedou VV, který by měl být znám po červnové volební konferenci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se