Dokud kabinet dělá reformy, jeho hádky nejsou takový problém. Podnikatele mnohem víc trápí, že vládá Petra Nečease nemá dlouhodobou koncepci, kam by měla česká ekonomika směřovat, myslí si šéf americké obchodní komory Weston Stacey.

Důsledek? Manažeři se bojí investovat.

HN: Minulý týden jste měli setkání s premiérem, kde jste s ním hovořili o nutnosti mít stabilní vládu. Pár dní na to se vláda málem rozpadla. Co na to říkáte?

Je třeba se na to dívat v kontextu, protože skoro každá vláda má podobné problémy. Téměř všichni politici jsou vystaveni velkému stresu, protože současná vláda nemá k dispozici tolik peněz, aby mohla splnit sliby předchozích vlád.

Pokud by vláda zvýšila daně, ekonomika by mohla opět upadnout do recese. Rovněž škrty v rozpočtu na nesprávných místech mohou ekonomiku poškodit. Pokud se deficit vymkne kontrole, výše nákladů na financování státního dluhu může stát těžce poškodit. Není divu, že mezi partnery panují neshody. Otázkou je, jestli dokáží i nadále přijímat společná rozhodnutí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.