Dvořák oznámil, že má připraveny žaloby na média kvůli ochraně osobnosti a chce je během 14 dnů podat.

"Média spustila neuvěřitelnou kampaň kolem mne, mojí rodiny i dopravního podniku. Máme vypracovány dvě nebo tři žaloby, které budou během 14 dnů podány," uvedl.

Deníky v posledních měsících informují o různých údajně problematických zakázkách a fungování v pražském dopravním podniku. Hospodářské noviny uvedly, že Dvořák chtěl tramvajové opravny prodat společnosti Škoda Transportation za 238 milionů korun, přestože do nich DPP v minulosti investoval 851 milionů korun. Mezi další kauzy patří smlouvy na dodávku papírových a SMS jízdenek, biosložek do nafty, kontrakt na obrazovky v metru, bezpečnostní systém a smlouva na právní služby s advokátní kanceláří Šachta & Partners.

Dvořák podotkl, že ne všechny kauzy vyšetřuje policie. "Některé věci vyšetřuje policie, některé ne. Do dnešního dne mne nikdo z policie nekontaktoval. Sám jsem se přihlásil," uvedl Dvořák. Zároveň dodal, že z dopravního podniku se během jeho šéfování nevyvedla jediná koruna.

Které kauzy pražského dopravního podniku jsou spojovány se jménem Martina Dvořáka?

Peníze za jízdenky do Karibiku a dům pro matku

Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka se domnívá, že z každé prodané jízdenky v Praze údajně putuje 17 haléřů na konto společnosti Cokeville Assets Inc., která sídlí na Britských Panenských ostrovech a za níž stojí podle všeho Ivo Rittig, vlivný pražský podnikatel blízký ODS. Na Rittigovy účty mělo doputovat za lístky 73 milionů.

U Rittiga končily podle protikorupčního fondu zprostředkovatelské poplatky i za nákup pohonných hmot od státní firmy Čepro.

"Tvrzení protikorupčního fondu se nezakládá na pravdě. Čepro dodává naftu Dopravnímu podniku na přímo na základě výhry ve výběrovém řízení organizovaného dle zákona o veřejných zakázkách," oponuje Lenka Svobodová, mluvčí Čepra.

Podnikatelka Marie Nováková získala na podzim roku 2010 vilu v pražských Dejvicích. Koupila ji přes firmu Future Earnings s kyperskými vlastníky, kterou zastupoval David Michal z advokátní kanceláře Šachta & Partners.

Marie Nováková je matkou bývalého ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. Kancelář Šachta & Partners zase zastupuje Ivo Rittiga, který podle dokumentů Nadačního fondu proti korupci inkasoval provize z podezřelých zakázek pražského dopravního podniku.

Přehled podezřelých transakcí spojených s DPP najdete ZDE