Předsedkyně představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy Magdalena Češková si musí od pondělí zvykat na nové oslovení. Zaměstnanci firmy ji budou titulovat "paní generální ředitelko".

O tom, že nahradí Jaroslava Stůje se dosavadní šéfka představenstva firmy dozvěděla pár hodin před jmenováním.

„Zaskočilo mě to,“ přiznala Češková, která bude vedením firmy pověřena do doby, než Praha vybere definitivního šéfa dopravního podniku.

Co se za odvoláním Stůje skrývá, magistrát jasně neříká. Mluvčí metropole Tereza Krásenská sdělila, že Stůj ve funkci musel skončit „kvůli neutěšené situaci v dopravním podniku“.

Sám odvolaný Stůj zatím odmítl důvody svého odvolání komentovat. "Nejprve se chci domluvit s panem primátorem, jak tuto věc budeme komunikovat," řekl HN. Důvody však podle něj nebyly profesního rázu.
Náměstek primátora Josef Nosek ale připustil, že Stůj post zcela nezvládnul.  "V podstatě pan Stůj byl jmenován z postu vedoucího dispečinku a v průběhu práce představenstva se ukázalo, že nejlépe dokáže situaci v současné době zvládnout předsedkyně představenstva, která je zároveň pověřena řízením ekonomického úseku," uvedl.

Zaskočená Češková

Češková má nyní v plánu mimo jiné dokončit hloubkový audit hospodaření firmy za poslední čtyři roky. „Nemám v plánu personální výměny,“ dodala Češková.

Personální otřes uvnitř největší pražské městské firmy nastal po vytvoření nové koalice mezi ODS a TOP 09. Nové vedení města nejprve odvolalo část členů dozorčí rady DPP za ČSSD i ODS, později primátor Bohuslav Svoboda (ODS) přijal rezignaci ředitele Martina Dvořáka.