Můj bratr Vít už nemá na firmu ABL žádný vliv, zdůrazňuje Matěj Bárta. Ten je v současnosti majitelem a generálním ředitelem společnosti, kterou bývalý ministr vybudoval.

Firma má mimo jiné v pronájmu sedm pražských věží. Z atraktivních památek ale dostala nedávno od nového vedení pražské radnice výpověď.

Zazněl názor, že ABL stojí o pronájem věží jen proto, že z nich chce sledovat lidi.

Naším cílem je zvýšit návštěvnost pražských věží, a ne to, abychom z nich sledovali lidi. To nám ani městu nepřinese žádný profit. Tato informace unikla na popud současného radního pro oblast kultury Václava Novotného. My jsme s ním udělali obhlídku všech objektů, kde jsme vysvětlovali, že ta krabička v rohu je wi-fi a že toto zařízení počítá návštěvníky. Proběhla kontrola a pan Novotný konstatoval, že je vše v pořádku. Ale ta informace byla bohužel vypuštěna.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.