Přímou cestu k marketingovému oslovení 21 tisíc fanoušků facebookové komunity Proti šedi získal zloděj, který se dostal k heslu jejich profilu. Přístup nezpeněžil, zato zaplavil fanoušky, které spojuje zájem o módu, trendy, gastronomické či kulturní tipy, vulgaritami a nesmysly.

"Někdo z našich správců se zřejmě špatně odhlásil z facebookového profilu, zloději se podařilo získat heslo a pak nás odstavil od možnosti upravovat obsah stránek," popisuje Jana Kománková z uskupení Proti šedi. Oficiální správci stránek byli v tu chvíli bezmocní.

S masivním rozvojem sociálních sítí tak vznikl i nový typ kriminality - krádeže identity. "Policie se těmito případy zabývá ve stále větší míře. Vyvstávají stále nové a nové případy," potvrzuje Karel Kuchařík, který na Policejním prezidiu vede skupinu zabývající se počítačovou kriminalitou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.