Poslanec sociální demokracie Petr Jalowiczor zemřel ve věku 38 let. Oznámila to při zahájení úterního jednání sněmovny její předsedkyně Miroslava Němcová. Jalowiczor byl dlouhodobě nemocný.

Jalowiczor byl jedním ze zástupců Moravskoslezského kraje. Ve sněmovně promluvil pouze jednou, a to v srpnu 2010, když současná vláda Petra Nečase (ODS) žádala sněmovnu o vyslovení důvěry. Byl členem zemědělského výboru.

Jalowiczor se ze schůzí sněmovny ze zdravotních důvodů omlouval. "Jde o těžké nádorové onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou léčbu," řekl už dříve serveru iDnes.cz poslancův asistent Pavel Kawulok.

Za Jalowiczora by měl do sněmovny nastoupit dřívější poslanec ČSSD Břetislav Petr z Havířova, který se po volbách už do sněmovny nedostal. "Pana kolegy je mi líto. Je to pro mě nová informace, takže jsem o tom zatím nepřemýšlel. Pravděpodobně do sněmovny půjdu," řekl Petr.

Jalowiczor se narodil 15. listopadu 1973 v Třinci. Byl také moravskoslezským zastupitelem a starostou obce Bukovec. Jalowiczor byl ženatý, měl pětiletého syna. Mezi své zájmy uvedl na svém webu například lyžování, cyklistiku, jógu, psychologii a hudbu.