Bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák je ve velmi vážném podezření přinejmenším ze střetu zájmů. Policie se zajímá o jeho majetek, jeho matka totiž například získala vilu za pomoci firem, které získávaly peníze z lukrativních zakázek Dopravního podniku Praha za Dvořákovy éry.

"Zatím jsou to virtuální, mediální spekulace," komentuje bývalý primátor Prahy Pavel Bém informace o tom, jak se hospodařilo v pražském dopravním podniku.

HN: Jak je možné, že nikdo z politiků netušil, co se děje v dopravním podniku? Třeba případ předražených jízdenek a výtěžku z jejich prodeje, který směřoval do firem v daňovém ráji?

Pokud se ukáže, že jízdenky byly předražené, tak to nepochybně musí vést k trestnímu stíhání. Kdyby se ukázalo, že Martin Dvořák nehospodařil s péčí řádného hospodáře a že připravil veřejnou instituci o nějaké finanční prostředky, tak na něj musí být podáno trestní oznámení. Nicméně já nevěřím tomu, co se píše v novinách. Vše je zatím v rovině spekulací, netroufám si proto celý příběh komentovat. Znám desítky takových příběhů, kdy to začalo zázračným obviněním, interpretací nějakého předražení a pak se ukázalo, že to nebyla pravda.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se