Případ Vladimír Kotrouše, úplatného šéfa pražských strážníků, se zamotává. Policie musí totiž řešit nepříjemnou komplikaci - nemůže najít označené bankovky, které zatčený šéf pražských strážníků obdržel jako úplatek.

Vladimíra Kotrouše zatkla policie poté, co převzal úplatek od majitele autoservisu, který byl v kontaktu s policisty. Česká televize ale v sobotu zveřejnila reportáž, podle které se Kotrouš setkal s majitelem autoservisu hned dvakrát.

Zatímco po druhém převzetí úplatku jej zatkla policie a peníze zajistila, častku, které Kotrouš obdržel jako úplatek po první schůzce o dva dny dříve, se nedaří nalézt. Jde přitom o 200 tisíc v označených bankovkách.

Zatím zůstává nejasné, proč elitní detektivové nezatkli Kotrouše už hned poté, co převzal první úplatek.

150 tisíc v označených bankovkách, které Kotrouš obdržel po druhé schůzce, u něj policie posléze také našla. První balík peněz se jí však dodnes nalézt nepodařilo. 

Kotrouš je v současné chvíli ve vazbě a odmítá, že by hledaných skoro čtvrt milionu měl.

Policie natočila, jak šéf strážníků Kotrouš přebírá úplatek. Vyslýchala i úředníky - čtěte ZDE

Oficiální místa o bližších okolnostech zatím mlčí. Městské státní zastupitelství prý ČT odmítlo sdělit další informace s tím, že vyšetřování případu stále ještě nebylo ukončeno. "Vše, co jsme už mohli říct, jsme zveřejnili a jakékoli další komentáře k tomu nebudou," dodal k případu mluvčí ÚOOZ.

"Stížnost byla přidělena státnímu zástupci, který bude postupovat naprosto standardním způsobem. Určitě nehrozí prodlení," citovala Česká televize mluvčí Vrchního státního zastupitelství Ivu Vojtkovou.