Advokátní kancelář Šachta & Partners, které Nadační fond proti korupci Karla Janečka přisoudil jednu z hlavních rolí při korupci v pražském dopravním podniku, se tvrdě brání.

V úterý zveřejnila hlasovou nahrávku telefonického hovoru klíčového svědka v kauze Vladimíra Sitty mladšího s šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem.

Právníci od Drahomíra Šachty právě tuto audionahrávku už dříve poslali i na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Domnívají se totiž, že Sitta má s Martincem nadstandardní vztahy, a požádali inspekci o prošetření (jejich písemný podnět si přečtěte ZDE)

Inspekce nyní Martince a jeho lidi skutečně prověřuje.

Telefonát mezi Vladimírem Sittou mladším a šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem

Podle právníků propojení Sitty a policie dokazuje ještě videonahrávka pořízená 16. prosince 2011. Sitta mladší na ní za asistence členů protikorupční policie i pořádkové služby předává advokátům ze Šachta & Partners svou kancelář v tiskárně Neograph, která měla do DPP dodávat předražené jízdenky na MHD.

Sitta, který ve firmě skončil, na videu tvrdí, že disponuje materiály patřícími protikorupční policii. Jejich držení zdůvodňuje tím, že je má k posouzení jako soudní znalec. AK Šachta & Partners to považuje za nesmysl. 

Vladimír Sitta mladší s údajnou složkou protikorupční policie

Na nový vývoj v případu upozornila v pondělí Česká televize. Martinec pro ČT řekl, že se celá kauza jen snaží zmařit vyšetřování korupce v DPP.

Podnět pro GIBS od advokátů Šlachta&Partners

podnet_inspekci
Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se