Praha ukončí smlouvu nájemci Holešovické tržnice. Na mimořádném jednání o tom rozhodli pražští radní. Nájemce, společnost Delta Center, městu dluží téměř 147 milionů korun, informovala radní Aleksandra Udženija. Delta Center ale tvrdí, že nájemné za tržnici městu nedluží a proti ukončení smlouvy se chce bránit.

Ukončení smlouvy se současným nájemcem nedávno doporučil výbor pro hospodářskou politiku a informatiku zastupitelstva hlavního města. Nájemce měl údajný dluh uhradit do 15. prosince. "K dnešnímu dni však nebyl závazek uhrazen," sdělila Udženija v pátek.

Delta Center tvrdí, že žádné dluhy vůči městu nemá. Naopak do úpravy areálu prý nad rámec běžných úprav investovala stovky milionů korun. Praha tedy prý dluží jí. Podle vedení společnosti si Praha nájemní smlouvu chybně vykládá. "Pokud přesto dojde k doručení výpovědi pronájmu areálu Pražské tržnice ze strany hlavního města Prahy, bude se společnost Delta Center a.s. tomuto zcela neoprávněnému postupu bránit všemi dostupnými právními prostředky," reagovalo vedení společnosti.

Roční nájemné činí 109 milionů korun. Součástí smlouvy je ustanovení, podle kterého nájemce hradí opravy nad rámec běžné údržby. Náklady si pak může odpočítat z nájemného. Firma má tržnici v nájmu od roku 1994, smlouva má skončit v roce 2045.

Nájemce tržnice v březnu představil Praze plán na obnovu areálu. Rekonstrukci tržnice sliboval už před několika lety, dosud ale zůstalo jen u slibů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist