Ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák končí ve své funkci. Primátor Bohuslav Svoboda oznámil, že Dvořák mu nabídl svou rezignaci, kterou přijal.

V pozici generálního ředitele chce Dvořák skončit příští týden a na postu předsedy představenstva na konci roku či v lednu. Podrobnosti oznámí v pondělí.

Podle Svobody bude dopravní podnik potřeboval novou koncepci a Dvořák se již po pěti letech na postu ředitele cítil unaven.

Svoboda rezignaci přijal, přestože připustil, že hospodářské výsledky jsou v současné době nejlepší za několik posledních let.

O konci Dvořáka se v posledních dnech spekulovalo v souvislosti s novou pražskou koalicí ODS a TOP 09. "Permanentní spekulace, Dvořák ano, ne, má zůstat, nezůstat, takto se nedá fungovat," poznamenal Dvořák.

Dodal, že bez reálné politické podpory nejde podobnou pozici zastávat. Na jeho odchod ale prý nikdo z politiků netlačil.

Svoboda: Kvituji to

"Beru to jako velmi dobré stanovisko a kvituji to s povděkem," dodal Svoboda k Dvořákově rezignaci. Kdo se stane novým ředitelem, je podle Svobody předčasná otázka.

Dvořák mu prý svou nabídku zdůvodnil mimo jiné tím, že se již po pěti letech ve vedoucí funkci cítí unaven. Primátor dodal, že změna ve vedení byla potřeba i kvůli tomu, že dopravní podnik (DPP) bude potřebovat "nové koncepční řešení".

 Někteří zástupci TOP 09 avizovali, že budou chtít ve vedení DPP změny.

Personální třesk pokračuje

V úterý již pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka a dále bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD).

DPP je největší městskou firmou, ročně dostává z rozpočtu hlavního města více než deset miliard korun. Podle rozpočtu, který letos schválili radní, dostane v příštím roce na provoz o 617 milionů korun méně.